Освяченння іконостасу та дзвіниці у присілку Фентираль

3 червня, в першу неділю Всіх Святих, Преосвященний владика Василій (Івасюк) відслужив Божественну Літургію в храмі с.Зелена, присілок Фентираль.

В Надвірнянському краю Преосвященного владику в колоритнних національних строях з віршованими рядками тепло зустріли наймолодші парафіяни.

Єпископ завітав до храму Зіслання Святого Духа з нагоди величавої події – освячення іконостасу та дзвіниці. Під час Архиєрейської Літургії кир Василію співлужили: протопресвітер Пнівський о.м.Богдан Михайлина, парох о.Володимир Андрусяк, о.Олексій Гуляк, о.Григорій Данчишин, о.Андрій Будзак, о.Микола Костик та о.Мирон Тимів.
Своїм співом богослужіння прикрашав дитячий хор с.Зелена під керівництвом Ірини Глущук. У свою чергу юні хористи підготували пісенний дарунок владиці Василію, який виконали під супровід музичних інструментів.

Недільну проповідь владика розпочав словами зі Святого Писання: “Коли ви робите все, що я вам заповідаю, то ви – друзі мої” (Ів.15,14).

“Першої неділі після Пресвятої Трійці Церква молитовно згадує всіх святих від віку спочилих, – продовжував проповідник. Зішестя Святого Духа у виді видимих вогненних язиків на апостолів, перемінює людей внутрішньо й об’єднує всіх однією вірою. Ніхто не народжується святим, але щоденними зусиллями і завдяки благодаті Духа Святого людина відкриває себе для помешкання Божої благодаті. Співпраця людини з Божою благодаттю дає радісне життя і повноту спасіння. У такому випадку не потрібно вкладати великі кошти на захист людей від криміналу, корупції, жорстокості, неправди, адже добрі і злі помисли завжди виходять від серця кожної особи (пор.Мт.7,15-19)”

По закінченню Літургії єпископ нагородив Патріаршою грамотою жертводавця Руслана Осташука, а також відзначив подяками парафіян, які впродовж усього часу беруть активну участь у житті церкви. Зі словом подяки кир Василій також звернувся до пароха храму о.Володимира і побажав йому надалі вірно служити Богу, громаді та Матері-Церкві.

Опісля процесійною ходою парафіяни спільно з духовенством вийшли на освячення дзвіниці. У чині благословіння дзвону сказано: “Нехай усі, хто чує голос його, чи вдeнь, чи вночі, славлять ім’я Святе Твоє, (Господи)”. Тож нехай у житті парафії трапляється лише хороші і світлі моменти, провісниками яких будуть удари церковних дзвонів.

Джерело: прес-служба єпархії


Новини єпархії