Освячення Товмачицької ікони Пресвятої Богородиці

До паломницького місця в Товмачику щороку сходяться віряни з різних куточків Коломийської єпархії. Люди вірять, що джерело біля місцевого храму Пресвятої Трійці має цілющі властивості. У кожного, хто приходить сюди, своя особлива історія – дехто молиться з подякою чи проханням, довіряючи Богородиці свої болі і радощі.

Цьогорічна проща стала особливою не лише тому, що проходила з незвичному карантинному режимі, але й через значиму подію — освячення Товмачицької ікони Пресвятої Богородиці. Божественну Літургію та Чин освячення звершив єпископ Коломийський кир Василій Івасюк.

Під час богослужіння владика рукоположив у священство диякона Івана Клим’юка. Звертаючись до нововисвяченого священника кир Василій побажав ревного служіння і наголосив на важливому завданні духовенства: лікувати людські душі і відкривати для них двері Царства Божого.

У своєму слові єпископ зазначив, що освячена ікона, про яку подбав адмінстратор храму о.Роман Скрипнюк, присвячена паломникам, захисникам рідної землі, жителям села, в’язням та всім потребуючим оздоровлення. У стіп Матері Божої проповідник закликав вірян просити захисту від різного роду небезпек та теперішньої пандемії.

Ніхто з нас не був готовий жити під домашнім арештом і самоізоляцією у часи карантину. Тим більше, що ми нічим не провинились, хіба що моральною провиною – гріхом. Злочин тіла карає держава в’язницею, а злочин моральний готує душу до ув’язнення в пеклі! І тому коронавірус – це терпіння для тіла і початок роздумів про стан своїх душевних справ та правдиве покаяння”,сказав владика.

Також з нагоди святкування 1032-ї річниці хрещення Русі-України відбулось відновлення хресних обітів, під час яких кожен вкотре засвідчив свою приналежність і твердість у християнській вірі.

Далі кир Василій освятив воду з джерела та місце під будівництво сцени-подіуму, поблизу храму. По завершенню прощі о. Роман Скрипнюк подякував духовенству, жертводавцям та прочанам за підтримку й присутність у такий важливий для їхньої парафії день.

Джерело: пресслужба єпархії

 

 

 


Новини єпархії