Освячення стадіону та свято врожаю у с. Вільхівці

У Вільхівцях, що на Городенківщині, місцеві жителі шанують добру традицію влаштовувати свято врожаю й хліба, так звані “фестини”. Цьогорічне дійство приурочили 28-й річниці Незалежності України. Місцем проведення став новозбудований стадіон “Чайка”, який цього дня урочисто відкрили та освятили.

З нагоди цих урочистостей до Вільхівців завітав Преосвященний владика Василій, правлячий архиєрей Коломийської єпархії УГКЦ та єпископ Коломийський і Косівський ПЦУ Юліан Гатала.

Після освячення стадіону владика Василій звернувся до присутніх з вітальним словом. Насамперед єпископ наголосив, що спорт знаходить місце в Святому Письмі. Апостол Павло упосланні до коринтян використовує їхні знання про професійний спорт, щоби навчити їх наступним духовним правдам: бігти, щоби отримати небесну нагороду; стриматися від усього, що заважає ввійти у Царство Боже; всі зусилля спортсменів повинні бути направлені на отримання нагороди.

Пояснюючи останню пораду владика, процитував слова апостола, який каже: “Коли хто бореться незаконно, то не отримає лаврового вінка” (пор. ІІ Тим.2:5). “Іншими словами, хто у спорті грубо порушує правила стає дискваліфікованим. Так само той, хто порушує Божі правила, записані на сторінках Святого Письма, то не ввійде до Царства Божого”, – сказав єпископ.

Наостанок кир Василій вручив подячну грамоту президенту ФК “Чайка” Роману Приймаку, побажавши, щоб освячення новозбудованого стадіону допомагало через спортивні змагання поширювати науку Господа нашого Ісуса Христа й отримати нетлінну нагороду. А футболістам та вболівальникам єпископ побажав міцного здоров’я й наснаги, щоб команда часто піднімала прапор перемоги на цьому стадіоні.

Після духовенства слово також мали: колишній сільський голова Вільхівців Богдан Кобилянський, народний депутат Андрій Іванчук та староста Бжеського повіту (Польща).

Продовжились святкові заходи фестинами, які відбулися у рамках районного свята “Обжинки-2019”. Під час святкування присутні мали можливість поспілкуватися та відпочити серед атмосфери тамтешніх традицій. Також, в часі урочистостей, відбулось вшанування ветеранів спорту та хліборобів. Тут можна було побачити справжні козацькі забави та насолодитися концертно-розважальною програмою за участю зірок естради.

Звертаючись до почесних гостей та учасників свята владика Василій висловив вдячність всім організаторам за вагомий внесок у збереження народних звичаїв і популяризацію любові до праці та рідної землі, що притаманні українцям.

Джерело: пресслужба єпархії


Новини єпархії