Освячення пам’ятної дошки о. Миколі Верещинському в Коломиї

Коломия має цілий ряд священиків УГКЦ, котрі в історії не тільки Коломиї, але й України загаломт залишили вагомі сліди. 25 червня, на одній зі стін Центру зайнятості, відбулось відкриття та освячення пам’ятної дошки громадсько-політичному й культурному діячеві, меценатові, великодушному священику УГКЦ Миколі Верещинському. 

З такою ініціативою виступили управління культури Коломийської міської ради, Музей коломийської книги і Коломийського педколеджу в рамках історико-культурного проекту “Вивчаймо нашу історію”.

Чин освячення звершив єпарх Коломийський кир Василій (Івасюк). Опісля Преосвященний владика звернувся до присутніх, розповівши про діяльність священика на теренах Коломиї.

“Отець Микола Верещинський повертав народові його історії. Так в листі від 2 лютого 1847 року Микола Верещинський свідчив, що для запроектованого Денисом Зубрицьким «Галицького дипломатичного корпусу» переписав десять аркушів старовинних текстів (до 1506 року), що зберігалися в Коломийському магістраті. Разом з тим він виступив з пропозицією, щоби у Відні при церкві святої Варвари постійно жив чоловік, який міг би займатися друкуванням українських видань. Він брав участь й у підготовці видання “Русалки Дністрової”, “Вінка русинам на обжинки”. Не обходила його діяльність стороною також Руську Раду, Собор руських учених, перший національний театр — все це щаблі, по яких зводилась українська нація. Тому з упевненістю говоримо, що це не лише людина коломийського рівня, а загальнонаціонального”, – зазначив єпископ.

Також згадками про о. Миколу Верещинського як видатного діяча українського національно-культурного відродження в Галичині з присутніми коломиянами поділились самі ініціатори встановлення пам’яної дошки.

Джерело: прес-служба єпархії

 


Новини єпархії