Освячення храму в с. Слобідка (оновлено)

28 липня у с. Слобідка відбулася особлива подія – освячення храму Божого Милосердя і всіх святих українського народу.

На урочистості були присутні: декан Косівський о. Роман Іванюлик, декан Тисменичанський о. Василь Панівник, парох храму о. Юрій Корпанюк та численне духовенство. Діти й молодь з відкритим серцем зустріли правлячого Архиєрея Коломийської єпархїі кир Василія Івасюка в себе на парафії. Прославити Бога ангельським голосом з нагоди освячення храму також завітав дитячий хор парафії св. Василія Великого м. Косів.

У часі богослужіння єпископ уділив дияконські свячення бр. Ігорю Рубінському. Духовенство та парафіяльна громада привітала нововисвяченого диякона співом “Аксіос“, що в перекладі з грецької означає “достойний”.

Пояснюючи вірним Євангеліє, яке цього дня оповідає про зцілення розслабленого чоловіка, кир Василій зазначив, що воно стосується кожного з нас, адже завдяки вірі оточуючих людей паралітик одержав спасіння.

“Нині запитання до нас: “Чи наша особиста віра приводить когось до спасіння?”. Дуже багато людей приходять до віри завдяки своїм друзям чи близьким, тобто свідченням бабусів чи дідусів, друзів чи знайомих. Саме вони нам щось радять у важку хвилину, розповідають потішаючі історії, діляться своїм власним досвідом і, нарешті, пропонують піти в Церкву. Віра повинна передаватися від людини до людини. Іноді ми повинні стати очима та вухами Господніми, щоби вислухати інших. Для цього, перш за все, нам самим потрібно жити вірою”,пояснив проповідник.

Далі владика Василій привітав всю парафіяльну громаду зі значущою  подією цього дня – Днем Хрещення Русі-України та вшануванням пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира.

“Віра провела наш народ й Україну через випробування, ставши духовним стержнем буття держави. Я хотів би від усього серця побажати Вашій парохії і всьому українському народу заступництва та допомоги Божої через молитви святого Володимира Великого. Будьте на сторожі всіх тих цінностей, які він мужністю й подвигом свого життя приніс у наш народ, щоб вони передавалися далі з покоління в покоління”,сказав єпископ.

По завершенню Літургії спільнота “Мироносиць” у театралізований спосіб пригадала людям, що дорога до Царства небесного лежить через покаяння і велику любов до Бога. Опісля владика Василій нагородив золотим нагрудним хрестом з прикрасами пароха о. Юрія Корпанюка і вручив грамоти фундаторам храму. Ця історична подія залишиться в пам’яті кожного з парафіян, адже сьогодні здійснилася їхня велика мрія – мати свій храм, де буде прославлене Ім’я Господа Нашого Ісуса Христа.

Автор: Марина Сікорська для прес-служби єпархії

 


Новини єпархії