Освячення іконостасу в храмі св. Івана Христителя с.Білі Ослави

У неділю, 12 серпня, єпарх Коломийський кир Василій (Івасюк) з архипастирським візитом відвідав парафію св. Івана Христителя в  с.Білі Ослави з нагоди освячення іконостасу. 

На церковному подвір’ї дорогого гостя зустріли під гучні сурми трембіт. Відтак віршованими рядками до владики звернулися діти й молодь. По традиції парох о.Сергій Белдик припідніс кир Василію ключі від храму та запросив очолити Божественну Літургію.

Після освячення іконостасу, єпископ спільно з протопресвітером Ланчинським о.Василем Ткачуком та численним духовенством єпархії розпочав недільне богослужіння.

У своїй проповіді владика Василій розважав над євангельською притчею про таланти, зазначивши, що нею Господь хоче дати нам цінне повчання.

“Отримавши прощення за намарне потрачені кошти, звільнений службовець зустрічає свого боржника, котрий заборгував йому десять талантів. Він наскочив на нього з великою ненавистю та почав душити, вимагаючи повернення свого боргу. Милосердя господаря нічого не навчило людину, бо жадібне і зле серце погубило її. Ми з вами постійно потрапляємо в такі ситуації, коли не пам’ятаємо, що нам люди роблять добре, але натомість, тримаємо в пам’яті навіть ненавмисне зло. Роками не можемо забути образу, випадково сказане слово чи не такий погляд. Отак продовжуємо душити свого ближнього”, – сказав владика Василій.

Відтак проповідник додав, що помста людська триває впродовж цілого життя: “Діти з батьками не розмовляють. Родичі з родичами посварені. Сімейні свята дуже часто проходять повз нас, тому що не можемо знайти спільної мови один із одним. Нам не цікаво перебувати в товаристві власних родичів, ми не шукаємо спільних точок дотику з ними. А це дуже добрий іспит на те, які ми християни. І тому ця притча прямо відноситься до нашого життя, до ближніх та як не вміємо цінувати Божі дари, а також як ми вимагаємо від інших те, чого самі ніколи не робимо. І це є святою правдою”.

Також владика розповів вірянам про значення іконостасу, а опісля подякував за присутність у його освяченні. У свою чергу парох храму о.Сергій також висловив щирі слова вдячності кир Василію за те, що приїхав освятити іконостас і розділити радість цієї події спільно з церковною громадою. До подячних слів приєдналися й хористи, які разом з парафіянами заспівали владиці “Многая літа”.

Після Божественної Літургії єпископ вручив подячні грамоти іконосписцям, жертводавцям та добродіям, які спричинилися до встановлення храмового іконостасу. А по закінченню архиєрейського візиту відбулось мирування.

Джерело: прес-служба єпархії

 

 


Новини єпархії