Освячення дзвіниці в Озерянах

19 травня, в неділю розслабленого, єпарх Коломийський Преосвященний владика Василій (Івасюк) відвідав парафіяльну громаду с. Озеряни, що на Тлумаччині.

У парафіяльному храмі cвятого Миколая Чудотворця владика очолив недільну Літургію, після якої освятив дзвіницю.

За богослужінням кир Василію співслужили: парох о. Руслан Босович, протопресвітер Обертинський о. Володимир Барновський та священнослужителі з сусідніх парафій.

Після прочитання Євангелії про розслабленого, якого ніхто не хотів принести до овечої купелі, коли Ангел Господній зрушував воду, щоб той оздоровився, владика звернувся зі словом проповіді.

Проповідник звернув особливу увагу на те, що “в теперішний час сам Ісус Христос в Пресвятій Євхаристії бажає оздоровити кожного. Одначе, люди обмежуються і не добачають благодатної сили Святого Причастя і тому натовпи народу захоплюються привезеними з Афону чи Ватикану або зі Святої землі мощами. Сотні тисячі людей простують до них так само, як хворі в Єрусалимі до овечої купелі, сподіваючись на чудо. Мабуть, більшість із тих, хто, відстоявши черги, можуть мало що розповісти про цих святих чи про Пресвяту Богородицю. Люди шукають магічної допомоги і тому відходять ні з чим. Натомість Бог завжди є біля нас! І коли ми заходимо до храму, то повинні завжди пам’ятати, що немає більшої святині за святі Тайни, бо сам Христос невидимо перебуває в них. І тому під час зустрічі з Богом у мить Причастя Ісус запитує нас: “Чого бажаєш душе? Люди чи бажаєте оздоровитися?”. Дивлячись на цілющу силу води, народ не бачить Того, хто надає їй тієї чудотворної сили. І тоді діється щось подібне як при овечій купелі, а саме: Христос стоїть біля вас і чекає на ваше прохання, а ви дивитеся на воду. Дуже важливо пам’ятати, що хворий не знайшов Ісуса, а сам Спаситель прийшов до нього!”, – сказав кир Василій.

По завершенню Літургії єпископ подякував парафіянам за їхній вклад у розвиток церкви та нагородив громаду подячною грамотою. Далі відбулося мирування, після чого віряни вийшли на освящення дзвіниці.

Джерело: прес-служба єпархії

 


Новини єпархії