У Городенці відзначили 255-ту річницю храму Успення Пресвятої Діви Марії

28 серпня відбувся пастирський візит владики Василія (Івасюка) на парафію Успення Пресвятої Діви Марії з нагоди 255-ї річниці храму і 350-ї річниці проголошення Магдебурзького права м.Городенки. 

Перед храмом єпископа зустріли молодь парафії, парох о. Ігор Левицький та влада міста. Архиєрейську Літургію владика очолив у співслужінні пароха та протопресвітера Горедківського о.м.Ігора Левицького, протопресвітера Заліщицького о.Ярослава Шмиглика, о.Захара Михасюти та численного духовенства єпархії.

У своєму слові до вірних єпископ, роздумуючи над Успенням Пресвятої Богородиці, сказав: “Народ шанує саме це свято, бо в цій події явилася вся слава Божа, яка спочила на Діві Марії. На Літургії читається послання апостола Павла до християнської громади грецького міста Филипи в Македонії (Флп. 2, 5-11). Звертаючись до филип’ян, апостол говорить, що в них повинні бути ті самі думки, що й у Христі Ісусі” (Флп.2, 5) і додає дуже дивні, на перший погляд, слова: Він принизив Себе Самого, прийнявши образ раба… упокорив Себе… навіть до смерті, і смерті хресної”(Флп.2, 7-8). Отже, як свідчить апостол Павло, головним відчуттям Спасителя було смирення, яке Він передав Діві Марії”

Далі проповідник пояснив, що бути покірним  не значить постійно піддаватися іншим. “Покора – це не значить мати похмурий вигляд обличчя і схиляти голову, не вміючи відстояти свою точку зору, свої переконання, свій погляд на життя. З таким почуттям жити не можна! Приблизно так оцінюють цю християнську чесноту люди, далекі від Євангелія. На щастя, такий сучасний стереотип не узгоджується з головною чеснотою у Христі Ісусі! Ми повиннні розуміти, що смирення — це мир між людиною і Богом та виконання в усіх обставинах слів молитви Отче наш: Нехай буде воля Твоя” (Мт. 6, 9). “Навчіться від Мене, бо я лагідний і смиренний серцем, тож знайдете полегшу душам вашим” – каже Христос (Мт. 11,29)”, – пояснив владика.

Після Літургії парох граму о.Ігор Левицький щиро подякував владиці за те що приїхав розділити радість свята спільно з парафіянами храму, а вони у свою чергу побажали єпископу многих літ. Опісля, з нагоди храмового празника, під супровід оркестру присутні з процесією вийшли на освячення води. Насамкінець кир Василійокропив паству свяченою водою та уділив своє благословення.

Джерело: прес-служба єпархії


Новини єпархії