«Марія першою перемогла гріх у світі, де все до нього підштовхує» — Владика Василій у проповіді на свято Благовіщення.

7 квітня 2021 р.Б. на свято Благовіщення Пресвятої Богородиці Правлячий Архиєрей Коломийської єпархії відвідав парафію Прокатедрального Собору Благовіщення Пресвятої Діви Марії міста Надвірна з нагоди храмового празника.

Преосвященному Владиці Василію співслужили: протопресвітер Надвірнянського протопресвітеріату о. Андрій Бакота,  о. Андрій Василів, о. Михайло Касіянчук, а також о. Ігор Шліхутка, о. Михайло Мільчаковський, о. Юрій Зеленчук, о. Степан Кузюк та о. Тарас Довбенюк.

Під час своєї проповіді архиєрей наголосив: «Ангел устами пророка Даниїла визначив день народження Месії; устами пророка Ісаї – як Він народиться; ангел сповістив первосвященника Захарію про народження Предтечі; ангел сповіщає нині про народження Месії – Богочоловіка… Архангела Гавриїла Бог послав до Діви, зарученої із чоловіком, на ім’я Йосиф, який був з дому Давида. Месія має прийти через Пречисту Діву й почати Новий Завіт та нове творіння. Новий світ має бути чистим і непорочним на противагу старому і непослушному світові. Діва має стати воротами, через які прийде Спаситель… Марія першою перемогла гріх у світі, де все до нього підштовхує. Єва перша згрішила і першою родила сина Каїна, який убив брата свого; в інший час невинна Марія родила Месію, який вивів людей з темниці гріха та смерті».

Звертаючись до усіх вірних, владика Василій зазначив: «Єва першою вчинила гріх у світлому Раю. Марія першою перемогла гріх у світі, де все до нього підштовхує. Єва перша згрішила і першою родила сина Каїна, який убив брата свого; в інший час невинна Марія родила Месію, який вивів людей з темниці гріха і смерті».

На завершення Божественної Літургії парох Собору Благовіщення Пресвятої Діви Марії о. Андрій Бакота, висловив Преосвященному владиці Василію слова подяки за душпастирський візит та повчальні слова проповіді.

Джерело: Веб-ресурс Надвірнянського деканату

Фото: Пресслужба Коломийської єпархії


Новини єпархії