«Любов завжди цінує, а пожадливість – використовує…»,– Владика Василій до молоді

 24 липня 2021 р.Б., у с. Товмачик відбулася молодіжна проща, організована Комісією у справах молоді Коломийської єпархії.

Вкотре мальовниче село Товмачик наповнилося веселим гамором та сміхом нашої молоді. Вже позаду залишилися вступні істини, переживання та стреси. Чимало молодих людей вже визначилися зі своєю професією, вибравши омріяні виші. Тому й не дивно, що вони так чисельно з’їхалися у це чудове відпустове місце, щоби подякувати Пресвятій Богородиці за допомогу та вислухані прохання. Та попросити Її в подальшому житті оберігати та направляти їх на крутих стежках життя.

На початку прощі до молоді звернувся о. Андрій Квік (Голова комісії у справах молоді). Розпочалася молодіжна проща із Великої Вечірні, опісля владика Василій, єпарх Коломийський, очолив Архиєрейську Божественну Літургію. Слід згадати про важливу подію: свячення на піддиякона та диякона брата Івана Тиханського.

 У своїх духовних настановах, звертаючись до молоді, владика Василій подав їм правила, котрі допоможуть у подальшому житті не помилитися із вибором подружнього життя: «Молоді люди не дуже люблять правила, а натомість хочуть чути слова «свобода» чи «воля». Правила взагалі потрібні не для обмежень, а задля нашої ж безпеки… Сучасний світ та його виклики показують, що в людини має бути певна зрілість: фізична, емоційна та особиста. В кожного вона є індивідуальною, але чим менша вікова різниця між чоловіком та жінкою, тим легше їм буде в подальшому сімейному житті. Чим молодший вік, тим легше привикають одне до одного».

Також владика Василій наголосив на важливості любові: «Що таке справжня любов?». Сьогодні поняття «любов» змішують з пожадливістю! Любов віддає, а пожадливість – бере, любов завжди цінує, а пожадливість – використовує, любов ніколи не перестає, а пожадливість – остигає. «Утікай від пристрастей юнацьких; шукай справедливості, віри, любові, миру – разом з тими, що прикликають Господа чистим серцем» (ІІ Тим. 2:22). Любов – це не закоханість і не романтика.

Справжня любов – це прийняття іншого таким, яким він є. Справжня любов говорить, що ти нічого не можеш зробити такого, за що би перестав тебе любити. Справжня любов не буде використовувати іншого для своїх інтересів, вона вміє турбуватися та вміє чекати».

По закінченні Архиєрейської Божественної Літургії відбулося Мале водосвяття. Опісля молоді люди мали вільний час для знайомств та спілкування. Духовну науку для молоді виголосив о. Юрій Боєчко, якій роздумував над словами апостола Павла про любов.

Закінчилась молодіжна проща концертною програмою гурту “Zapal”.

Пресслужба Коломийської єпархії


Новини єпархії