«Ліком на всі хвороби світу цього залишився Святий Дух», – Преосвященний владика Василій на свято Зіслання Святого Духа.

20 червня 2021 р. Б., наша Церква відзначає славне та величне свято – Зіслання Святого Духа. Під час Свого Вознесіння Ісус Христос обіцяє учням Духа Утішителя, Котрий за допомогою дару мов, передає усім народам Свої чудесні дари, Свою віру, надію й любов. 

В Церкві Христовій, котра «народилася» в цей день через Зіслання Святого Духа, з’єднуються усі народи, відновлюється втрачений людьми після гріхопадіння зв’язок із Богом та один з одним.

Преосвященний владика Василій Івасюк в цей величний празник молився Божественну Літургію у Катедральному Соборі Преображення Господнього м. Коломиї.

У своїй проповіді владика Василій зазначив: «Світлий празник Пасхи завершується на 50-й день великим святом Зіслання Святого Духа. У ці дні апостоли стають вибрані на проповідників Христового Євангелія і народжується та починає діяти Христова Церква. Святий Дух Її провадить, просвічує, освячує і зберігає на дорозі правди, неначе продовжує справу Спасителя…Коли Святий Дух зійшов на апостолів, то була мить, що їх усі розуміли, слухали і після проповіді усі зі страхом і тривогою питали: «Що нам робити, мужі і браття?» (Ді. 2:37). У відповідь Петро каже: «Покайтеся, і нехай кожний з вас охриститься в ім’я Ісуса Христа на відпущення гріхів ваших, і ви приймете дар Святого Духа!». (…) «І ще іншими багатьма словами він свідчив їм та умовляв їх: «Рятуйтеся від цього лукавого поріддя!» (Ді. 2:37, 40)».

Також Преосвященний владика Василій пояснив символізм зелені у наших домівках та церквах: «Церква залишила звичай у дні П’ятидесятниці вкривати долівку своїх храмах свіжою травою, а доми замаювати гілками дерев і квітами на знак того, що Божий Закон був даний тоді, коли уся природа стояла в зелені. Треба сказати, що й апостоли зберігали цей звичай і свою горницю також замаїли зеленню і квітами. Звідси ще одна назва П’ятидесятниці: Зелені свята. Квіти й зелень дерев є ознакою життя, тож стали символом життєдайного Святого Духа. Як природа навесні оновляється зеленню і квітами, так і свята Церква та її вірні оновлюються силою Святого Духа».

Про велич та могутність Святого Духа владика Василій зазначив: «Історія повчає нас про дію Святого Духа і показує, що коли людина будує у своїй гордості і засліпленні «міста» і «вежі» для здобуття власної слави, відкидаючи Божу славу, тоді приходять гіркі занепади всього. Завжди на першому місці занепадає сама людина, стаючи рабом своїх співбратів-людей, рабом своїх пристрастей, рабом себелюбства, що в цілості створило її не істотою з Божим образом, а дивоглядом між сотворіннями. Ліком на всі хвороби світу цього залишився Святий Дух. Він допомагає і діє через людей…Святий Дух є між нами, і про його цілющу силу треба просити, з нею жити і творити. Просім його безнастанно молитвою: «Царю Небесний, Душе істини, що всюди єси і все наповняєш, скарбе дібр і життя подателю, прийди і вселися в нас і очисти нас від усякої скверни і спаси, Благий, душі наші».

Пресслужба Коломийської єпархії

 


Новини єпархії