Коломийщина збагатилась ще однією святинею

09.08. 2021 р. Б., Преосвященний Владика Василій освятив новозбудований храм святого великомученика і цілителя Пантелеймона в м. Коломия, а також уділив дияконські свячення брату Василю Сметанюку.

Будівництво храму великомученика й цілителя Пантелеймона в м. Коломия започаткував блаженної пам’яті Кир Микола Сімкайло у 2011 р. Цей храм був покликаний духовно опікуватися хворими, які проходили лікування при Коломийській онкологічній лікарні. Проте її закрили півтора роки назад.

Архиєрейську Божественну Літургію очолив Кир Василій Івасюк у співслужінні із духовенством Коломийської єпархії. Слід також зазначити, що у цей день відбулося дияконське рукоположення, яке владика Василій уділив брату Василю Сметанюку.

Владика Василій Івасюк, звертаючись до вірних, зазначив: «Продовжувати будівництво храму випало нам з о. Володимиром Білослудцевим для учнів і дітей запланованої християнської школи. І тому продовжити нашу науку хочу про значення храму, котрий є кузнею нашої віри».

 

У своїй проповіді владика Василій звернув увагу на великій силі, яку має наша віра. Він зазначив: «Сутність віри полягає в тому, що Бог може зробити все і для Нього нема нічого неможливого. Він може воскресити мертвого, вигнати біса, повелівати морю, ходити по воді. І якщо ми в це віримо і живемо такою вірою, то це означає, що у нас перебуває спасительна віра… Віра вимагає повної довіри до слів, сказаних Богом. Ісус Христос сказав: «Я є Істина» (Ів. 14:6). І в цьому ми не повинні мати жодного сумніву. Істиною є Бог і те, що Він відкриває людині. Хоча іноді те, що говорить Бог, наш розум не сприймає, бо він затьмарений гріхом. І тоді появляється сумнів».

Вкінці богослужінь новопоставлений диякон Василь подякував Богові за усі благодаті та ласки; а своєму святителеві, Кир Василю Івасюку, за уділення свячень.

Пресслужба Коломийської єпархії


Новини єпархії