Коломияни помолились молебень до св. вклмч. і цілителя Пантелеймона

9 серпня Церква вшановує пам’ять про святого великомученика і цілителя Пантелеймона —покровителя лікарів і всіх медичних працівників.

У день свята єпископ Коломиський кир Василій Івасюк відслужив святу Літургію в катедральному соборі Преображення Христового. Співслужило владиці духовенство храму.

Під час проповіді кир Василій звернув увагу парафіян на постаті святого Пантелеймона, наголосивши, що іменем Господнім й міцною вірою він оздоровляв людей. Тому, на думку проповідника, через страх  навіяний недугами ніколи не можна втрачати віри.

“Зараз ми живемо у час перемін, реформ, пандемій, страху і невизначеності. Церква на прикладі сьогоднішньої Євангелії та життя праведного Пантелеймона показує людям у який спосіб треба пережити бурхливі часи і перебороти свій внутрішній страх. Головним екзаменом для народу України є поєднати віру в Бога і правду життя. За долю країни переживають прості люди у час зменшення числа шкіл, лікарень,  загублені молоді таланти у пошуках засобів на існування поза межами рідної землі, втрачені кваліфіковані працівники, а воїни української армії захищають державу від зовнішніх ворогів. Відповіді слід шукати в описі історичних подій із земного життя Ісуса Христа, тому що в них є прихований глибокий таємничий зміст і пояснення теперішніх подій”, — сказав владика Василь.

Після богослужіння відбулася піша хода до храму святого великомученика і цілителя Пантелеймона,  будівництво якого ще триває. У 2008 році світлої пам’яті владика Миколай Сімкайло спільно з єпископом, на той час  УПЦ КП, Іваном Бойчуком освятили місце під будівництво церкви на території колишнього онкодиспансеру. З 2011 року розпочалося саме будівництво.

“Впродовж дев’яти років ми старалися по трошки щось робити для того, щоб могли довершити цей храм. Скажу вам чесно, що будувати без парафії, якої ще немає є дуже важко… Але як каже Святе Писання: “Коли Господь та не будує дому – дарма працюють його будівничі, — зауважив адміністратор катедрального Собору о. Володимир Білослудцев.

На завершення кир Василій Івасюк подякував усім причетним до зведення храму, зокрема старості хору “Світло Тавору” п. Богдану Станіславському. З вдячним словом єпископ також звернувся до медиків і заохотив присутніх цінувати їхню працю у теперішніх випробуваннях.

Джерело: пресслужба єпархії


Новини єпархії