Коломияни молитовно пом’янули жертв Голодомору

Мітинг-реквієм “України біль і пам`ять”, присвячений Дню пам’яті жертв Голодомору, відбулися 23 листопада в Коломиї. На жаль, ворогом мільйонів українців став тоді сусід по межі, який в жорстокий спосіб позбавив націю життя.

Біля пам’ятного хреста загиблим у 1932-1933 роках, на вулиці Карпатській, духовенство, очолюване правлячим архиєреєм Коломийської єпархії УГКЦ кир Василієм Івасюком та єпископом Коломийським і Косівським ПЦУ Юліаном Гаталою, відслужило панахиду за упокій душ.  Супроводжував поминальне богослужіння народний аматорський хор “Просвіта” міського палацу культури “Народний дім”.

Зі словом до присутніх звернувся владика Василій, в якому зауважив, що свідомі українці повинні знати причини та наслідки Голодомору.

“Пам’ятати і знати про жахливу трагедію Голодомору – мало. Її потрібно носити у душі, у серці. Бо ті нещасні люди не вмерли за щось, вони не боролися, не воювали і не відстоювали своє право на життя. Їм не дали такої змоги. Більшість просто згасла на очах. І не тому ми маємо пам’ятати про це, бо так треба, бо воно колись було, а тому – що це наша історія, наша правда, наш шлях, який нам довелось пройти. Нас нищили, вбивали, морили голодом, а ми йшли, спотикались, падали, але вставали, піднімали один одного і ступали далі…”, — сказав владика.

Джерело: прееслужба єпархії


Новини єпархії