Храмовий празник відзначили в храмі святого Миколая Чудотворця у м. Коломия

Святий Миколай багато років був єпископом у Мирах, провінції Лікії, що у Малій Азії, та брав участь у Першому Вселенському Соборі (325 р.) у Нікеї. Помер близько 345 року. Ще за життя відзначався дбанням про чистоту віри, невтомно поборював єресь Арія, яка поширювалася на тих землях. Однак найбільше святий Миколай запам’ятався людям ділами милосердя і любові, постійною увагою до бідних і турботою про тих, хто в потребі.

Сьогодні, 19 грудня, коли свята Церква вшановує пам’ять святого Миколая Мирлікійського Чудотворця, єпископ Коломийський кир Василій Івасюк завітав із душпастирським візитом до храму святого Миколая Чудотворця, що у м. Коломия, та очолив Божественну Літургію з нагоди храмового празника. У святковому богослужінні спільно з єпископом співлужили: парох о. Юрій Лукачик та сотрудник о. Степан Козак.

У своїй гомілії архиєрей зазначив: «Свято Миколая вже сотні років народжує в серцях людей приємні спогади, повертає надію та надихає до добра. Роздумуючи над історією святого Миколая, можемо сказати, що його життя є прикладом справжньої доброти і милосердя. Цей святий своїм християнським подвигом і добрими ділами зумів стати прикладом Божого милосердя. Саме такі риси святий Миколай допомагає нам відкрити духовенству та вірним».

Опісля Божественної Літургії відбулося традиційне освячення води та благословення через обряд мирування.

Джерело: пресслужба Коломийської єпархії

 

 


Новини єпархії