Храмове свято верховних апостолів Петра і Павла в Дорі (відео)

12 липня Церква відзначає день верховних апостолів Петра і Павла. Сьогодні закінчується Петрів піст, встановлений Церквою на згадку про служіння і страждання святих апостолів. Вони обидва стали мучениками і правдивими свідками Христа. Віддавши своє життя за Божу правду, Петро був розп’ятий на хресті головою вниз, а Павло – 68-річний старець – поклав свою голову під меч.

//www.youtube.com/watch?v=dNMGv3SfW0U

Цього дня парафіяни Дори в урочищі Товстий Діл відзначають храмове свято. З такої нагоди богослужіння очолив єпископ Коломийський Преосвященний владика Василій (Івасюк) спільно з духовенством.

У часі проповіді єпископ порушив тему байдужості, що є параліччю душі й страшною хворобою, якою заражена більшість населення планети. Проповідник наголосив, що людство ще за часів Христових було одержиме цією жахливою вадою.

“Християни називають один одного братами й сестрами, але якщо придивитися до їхніх взаємин ближче, то спорідненими їх уже точно не назвеш. У Святому Письмі ми читаємо: Майте на увазі користь не власну, а радше інших” (Флп. 2:4). Як часто ви чуєте на свою адресу такі питання: “Чого ти потребуєш? Чим я можу тобі допомогти?”. З іншої сторони, як часто ви ставите такі питання іншим людям, звертаючи увагу на їхні потреби? Апостол Яків каже: Хто, отже, знає добро чинити, а його не чинить, – гріх має” (Як. 4:17)”, – звернув особливу увагу єпископ.

Продовжуючи кир Василій сказав: “Поставте собі просте питання, всі, без винятку: “Хто з нас прочитав хоч раз Святе Письмо?”. Це байдужість! Ісуса Христа розпинали на Голгофі, а народ стояв і байдуже дивився. Тепер люди так само реагують на Ісуса Христа та Його науку. Божа любов віддала найкраще на Небі за найгірше, що було на Землі. Хіба страждання і смерть Спасителя не спонукують нас працювати для Нього і присвятити Йому все своє життя? Господь бажає, щоб християни мали чітку позицію в питаннях віри і милосердя. Життя за принципом “Яка мені різниця?” – не прийнятна для дитини Божої. Бог не терпить половинчатості, тобто “робимо трошки так, а трошки інакше””.

По закінченню богослужіння кир Василій привітав вірних із храмовим святом, а також всіх іменинників, які носять ім’я святих апостолів Петра і Павла. Парафіяни спільно з церковним хором заспівали “Многая літа”, після чого владика уділив своє благословення через мирування.

Джерело: прес-служба єпархії

 

 


Новини єпархії