Храмове свято на парафії св. великомученика Димитрія Солунського у с. Пробабин

8 листопада Церква вшановує пам’ять ранньохристиянського великомученика Димитрія Солунського (Мироточивого).  З нагоди храмового свята Архиєрейське богослужіння владика Василій Івасюк очолив у селі Пробабин, що на Городенківщині.

Єпископу цього дня співслужили: парох храму о. Богдан Сілецький, декан Городенківський о. м. Ігор Левицький та численне духовенство єпархії.

Виголошуючи проповідь, кир Василій розповів присутнім про життя великомученика Димитрія.

“Святий, пам’ять якого вшановуємо сьогодні, жив у другій половині третього сторіччя у місті Солуні, де його батько був високим цісарським достойником. По смерті батька цісар Максиміліан зробив його солунським проконсулом. Св. Димитрій від дитинства був вихований у християнській вірі. Він займав високий уряд і явно визнавав віру в Ісуса Христа та був християнським апостолом. Цісар Максиміліан за віру в Бога вкинув його до в’язниці. Будучи ув’язненим, він благословив св. Нестора на боротьбу з цісарським непереможним гладіатором Лієм. Св. Нестор виступив проти Лія з хрестом у руках і вбив його. Цісар довідавшись, що це Димитрій благословив Нестора на боротьбу з Лієм, послав своїх воїнів і вони прокололи його списами. Це було 306 року. Пам’ять св. Нестора відзначає Східна Церква наступного дня після празника св. Димитрія”, – сказав проповідник.

Також кир Василій закликав усіх присутніх наслідувати великомученика Димитрія, який визнавав віру в Бога до останньої хвилини свого життя.

Насамкінець єпископ привітав громаду з храмовим святом, а парох, у свою чергу, подякував за архипастирський візит та побажав кир Василію сили і наснаги в щоденному служінні. Після традиційного многоліття відбулось мирування та освячення води.

Джерело: пресслужба єпархії

 


Новини єпархії