Єпископ Василій очолив освячення престолу та Архиєрейську Літургію на парафії с.Гвізд

23 вересня із пастирським візитом до храму св. Миколая Чудотворця, що в с.Гвізд прибув правлячий архиєрей Коломийської єпархії кир Василій (Івасюк).

Перед дверима храму парох о.Микола Гаврилюк спільно з дітьми зустрів та привітав владику на своїй парафії. Після вхідних молитов і урочистого чину облечення архиєрея кир Василій освятив престіл і очолив Божественну Літургію.

Молилися разом з єпархом Коломийським: протопресвітер Надвірнянський о.Андрій Бакота, парох храму о.Микола Гаврилюк,  ігумен Унівської лаври о.Ілля Мамчак, о.Роман Іванків, о.Василь Іроденко, о.Василь Когутяк, о.Михайло Федорів, о.Іван Гедзик, о.Ігор Шліхутка, о.Мирон Тимів, о. Микола Дем’янчук, о.Микола Костик та о.Юрій Зеленчук.

Владика, прочитавши Євангеліє, виголосив проповідь, у якій звернув особливу увагу на суть віри, прикладом якої стала жінка хананеянка.

“Істинна віра – це визнання Ісуса Христа Сином Божим і Спасителем світу. Недостатньо визнавати Христа історичною особою, народженою у Вифлеємі від Марії, бо така віра не спасає. З Євангелії чуємо як хананеянка приходить до Христа з надією отримати чудо, але при тому бажаючи залишитися вірною вірною батьківським звичаям. Спаситель підказує їй, що потрібно внутрішньо змінитися. Внутрішнє відродження починається із покаяння, плекання в собі духу смирення, і визнання правдивої віри. І лише тоді, коли вона визнає Христа за Спасителя – отримує зцілення (пор.Мт. 15,28). Віра в Христа, ще до утворення християнської Церкви, робить її по суті християнкою”, – сказав владика.

Також проповідник наголосив, що живучи вірою, людина уникає багатьох гріхів, вічної муки і має життя вічне. “Якщо бачиш нагого, чи голодного, чи холодного, чи спраглого, чи одержимого злим духом, чи іновірців чи мігрантів та заробітчан – завжди помилуй і визволи їх, а від Бога нагороду отримаєш та віру Христову у серці утвердиш. Свята Україно, бережи віру Христову і не спокушайся ні підступними проповідями іноземних місіонерів, ні їхньою гуманітарною допомогою…”, – настановляв кир Василій.

Після Літургії парох храму щиро подякував єпарху від імені парафіяльної громади за візитацію, після чого всі присутні заспівали многоліття. На прикінці богослужіння владика Василій уділив вірянам своє благословення через мирування.

Джерело: прес-служба єпархії


Новини єпархії