Єпископ очолив Архиєрейську Божественну Літургію в храмі с.Яблуниця

15 квітня, у Томину неділю владика Василь (Івасюк), єпископ Коломийський, відвідав парафію Успення Пресвятої Діви Марії с. Яблуниця.

Молоді парафіяни зустріли правлячого архиєрея віршованими вітаннями, а парох храму о. Іван Лозницький запросив у храм очолити Божественну Літургію, вознести молитви за парафіян і мешканців села.

Пояснюючи недільне Євангеліє, владика сказав: Перша неділя після Великодня присвячена споминові апостола Томи. Він останній зі всіх апостолів впевнився у воскресінні Христа і тільки тоді повірив, коли на власні очі побачив воскреслого Спасителя та власними пальцями доторкнувся до хресних ран. Життя Томи – це шлях фізичного дотику до Бога і початок віри. Внутрішньо віднаходимо Бога в розумі, в совісті, в почуттях – цей шлях набагато цінніший за зовнішній фізичний дотик. Тому Христос говорить: “Щасливі ті, які, не бачивши, увірували!” (Ів. 20,29).”

Цього дня в нашій Церкві зберігся звичай роздавати артос під час мирування. Частиці артосу, які ми отримуємо в храмі, повинні надійно зберігатись як ліки від різних хвороб та немочей. Під час проповіді владика зазначив, що отримання артоса символізує зустріч з воскреслим Христом.

“Спаситель за час Свого земного життя називає себе Хлібом. Він каже: “Божий бо хліб той, що з неба сходить і життя світові дає” (Ів. 6,33). “Я – хліб життя” (Ів. 6,48), щоб той, хто їстиме хліб життя не помер. Апостоли декілька раз впізнавали Христа по ламанні хліба, який благословляв і роздавав людям. Згідно свідчень, апостоли збираючись на молитву або на вечерю, завжди на спомин про воскреслого Христа клали перед собою хліб. Тому й ми, по прикладу апостолів, поклали на цей Великодний тиждень хліб-артос, на спомин про Воскресіння Ісуса, щоб сьогодні ламати його і роздавати вірним.”

Відтак владика Василь поблагословив парафіян через обряд мирування, під час якого, згідно давньої традиції, кожен отримав частинку артоса.


Новини єпархії