«Господь прагне все зробити для нашого терплячого і страждаючого народу України» – Владика Василій у проповіді на свято Благовіщення.

7 квітня 2022 р. Б., у день, коли наша Церква возвеличує одну із найважливіших подію в історії людства – Благовіщення Пресвятої Богородиці Правлячий Архиєрей Коломийської єпархії, Кир Василій Івасюк, з нагоди храмового празника відвідав парафію Прокатедрального Собору Благовіщення Пресвятої Діви Марії м. Надвірна.

Преосвященному Владиці Василію співслужили: протопресвітер Надвірнянського протопресвітеріату – о. Андрій Бакота, о. Андрій Василів, о. Михайло Касіянчук, о. Ігор Шліхутка, о. Михайло Мільчаковський, о. Микола Гаврилюк, о. Степан Кузюк, о. Іван Гедзик, о. Михайло Федорів, о. Микола Дем’янчук, о. Василь Кугутяк, о. Роман Іванків, о. Василь Іроденко.

Звертаючи до вірних, котрі так чисельно зійшлися у цей святковий Богородичний день, владика Василій зазначив: «Поява та блага звістка з уст архангела Гавриїла стривожили Діву Марію. Це викликало у Неї страх. Вона почула від Гавриїла щось таке, що було для Неї немислиме, котре виходило поза межі Її сил і з чим Вона не могла би впоратися Сама. Перед Марією виникають чимало проблем та труднощів: тут і Мойсеїв закон, і Йосип, і люди з Її краю та й сам народ. Проте це тільки труднощі. Діва Марія віддає Богові Своє хвилювання, а Господь каже Їй: «Не бійся».

І з цього часу Діва Марія нічого не боїться, бо Їй достатньо Божого запевнення. Сьогодні ми бачимо, як народ України, в час війни та лихоліття, пригортається до Матері Божої, особливо в зруйнованих містах і селах.

Люди часто вимагають гарантій, а коли зазнають поразки, тоді приходять до Бога. Богородиця покладає все уповання на Бога, бо все інше додається (пор. Мт. 6:33). Вона запрошує нас приступати до Господа, Котрий лікує від страху та відпускає гріхи. Про це нагадують слова, написані про Бога над однією сповідальницею у Ватикані: «Віддалитися від Тебе означає впасти, повернутися до Тебе означає воскреснути, перебувати в Тобі означає існувати».

На території України Росія веде загарбницьку війну вже сорок третій день. На мирні міста і села падають бомби і руйнують будинки багатьох беззахисних українців. Жорстока війна приносить смерть, що охопила багатьох та всім завдає страждань, викликає в кожного страх і приголомшення. Мирні жителі протестують та відчувають в душі почуття безсилля. Наш народ повинен добре прислухатися, щоб почути Христове слово: «Не бійся». Людських запевнень недостатньо, потрібна Божа присутність, впевненість у Божому прощенні, котре знищує зло, повертає серцю мир. Повернімося до Бога, повернімося до Його прощення».

Вкінці Божественної Літургії парох Собору Благовіщення Пресвятої Діви Марії о. Андрій Бакота, висловив Преосвященному владиці Василію слова подяки за душпастирський візит та повчальні слова проповіді.

Пресслужба Надвірнянського протопресвітеріату

Світлини: Микола Врубель

Відео: Лариса Іроденко


Новини єпархії