Душпастирські відвідини Кир Василія Івасюка с. Раківчик

24 липня 2021 року, преосвященний владика Василій Івасюк, єпарх Коломийський, зі своїм душпастирським візитом завітав у церкву святого Івана Хрестителя с. Раківчик, Отинійського протопресвітеріату, де здійснив посвячення престолу й фігури Матері Божої.

Щиро та велично зустрічали парафіяни разом зі своїм душпастирем о. Ярославом Іваником та о. Василем Мельничуком, протопресвітером Тлумацького протопресвітеріату, преосвященного владику Василія.

Після слів-привітання розпочався Чин освячення нового престолу, опісля владика Василій разом із духовенством Отинійського протопресвітеріату помолився Молебень до Богородиці.

У своєму слові, звертаючись до вірних, владика Василій Івасюк пояснив: «Святий Престіл є найважливішим у святилищі. Його ще називають Свята Трапеза, що символізує самого Христа Спасителя, який сидить на Небесному Престолі. Свята Трапеза – це чотирикутний і рівнобічний стіл, який стоїть посередині святилища. Приступати до престолу дозволяється виключно священнослужителям. Він робиться з дерева або каменю висотою близько метра, одягається в дві одежі: нижню – білу сорочку і верхню – вишитий обрус. На престолі завжди знаходиться антимінс – хустина із зашитою частинкою мощів святих, Євангеліє, хрест і лампада. На престолі також стоїть Кивот або дарохранильниця, який, за звичай, має форму маленького храму або гробу Господнього. У ньому постійно присутні Святі Дари, освячені в часі Літургії. На престолі і за престолом завжди бачимо хрест, як знаряддя смерті Спасителя. Хрест, який лежить на престолі, називається напрестольний, а той, що за престолом – запрестольний.

За престолом стоїть семисвічник, по боках від нього – дві рипіди. Рипіди – це предмети у вигляді металевого або дерев’яного круга, ромба або зірки на довгому руків’ї; на ньому часто зображають херувимів. Семисвічник символізує собою сім Святих Таїнств, а рипіди – присутність Небесних сил при звершенні таїнства Євхаристії».

Після закінчення Молебню відбулося посвячення фігури Матері Божої.

Опісля владика Василій побажав усім присутнім: «Сьогодні хочу нагадати вам, що будова і реставрація храму продовжується у Ваших серцях. Не руйнуйте свого храму в душі через ворожіння, п’янство, розводи, не гнівайтеся, не проклинайте, а навпаки всіх благословляйте! Закликаю Вас кожної неділі і свята йти до храму, бо це є дороговказом у житті людей.

Господи, споглянь на збудований й освячений престіл у храмі і вислухай наші молитви через заступництво Пресвятої Богородиці».

На завершення парафіяльний хор приготував концертну програму.

Пресслужба Коломийської єпархії


Новини єпархії