“Бракує нам помочі, бо бракує прохання про поміч”, – владика Василій під час проповіді в с.Тулуків

У неділю, 1 липня, з пастирським візитом владика Василій (Івасюк) відвідав парафію Різдва Пресвятої Богородиці с.Тулуків, що на Снятинщині.

Під час Архиєрейської Божуственної Літургії Преосвященному владиці співслужив парох храму о.м. Микола Костюк.

У своїй проповіді владика Василій пригадав про те, що Синод Єпископів УГКЦ на чолі з Главою нашої Церкви Блаженнішим Святославом (Шевчуком) установив святкування празника Матері Божої Неустанної Помочі, який віряни щороку святкуватимуть в першу неділю липня.

Розповідаючи парафіянам про ікону Матері Божої Неустанної Помочі, владика  звернув їх увагу на те, що початок набоженства і прославлення Богородиці Діви Марії сягає початку людського роду. “Адам і Єва згрішили, а Господь Бог вигнав їх з Раю. Одначе, Бог дав людям надію, що через жінку прийде спасіння. Господь сказав до змія-спокусника: “Я покладу ворожнечу між тобою і жінкою, і між твоїм потомством та її потомством. Воно розчавить тобі голову” (Бт.3,15). Отже, вже тоді Бог пообіцяв потомкам перших родичів, найсвятішу жінку – Діву Марію. Всі люди, котрі повірять в Ісуса Христа і проситимуть з рук Божої Матері благодать перемогти змія-спокусника, отримають допомогу”, – сказав єпископ.

Далі проповідник зауважив, що віряни часто занедбують благання-молитву, чи то з гордості й зарозумілості, чи з легкодушності й лінивства, чи з малодушності і почуття нашої негідності.

“Бракує нам помочі, бо бракує прохання про поміч, – продовжив владика. Господь так щиро прагне уділяти нам своєї допомоги, що наче благає звертатися до Нього з проханням про поміч: Просіть і дасться вам, шукайте і знайдете, стукайте та відчинять вам. Кожний бо, хто просить, одержує, хто шукає знаходить, хто стукає, тому відчинять” (Мт. 7,7). Наче побоюючись, аби ми не перестали благати про цю поміч, Господь Ісус додає ще таке слово: Треба молитись завжди і не падати духом” (Лк. 18,1)”.

По завершенню Літургії парох храму о.Микола подякував єпископу за візит та батьківську опіку, після чого присутні зробили спільне пам’ятне фото і приступили до мирування.

Джерело: прес-служба єпархії

 


Новини єпархії