Архипастирський візит владики Василія (Івасюка) до храму Благовіщення Пречистої Діви Марії

В четверту неділю Великого посту Правлячий архиєрей Коломийської єпархії кир Василій (Івасюк) відвідав парафію Благовіщення Пречистої Діви Марії, що в м.Коломия. Архиєрейську Літургію в цьому храмі молилися ще в 1946 році. Власне тому сьогоднішній візит є особливим, адже вперше за скільки часу парафіяльна громада зустріла теперішнього єпископа на порозі однієї з найстріших церков гуцульського типу.

Співслужили Преосвященному владиці цього дня декан Коломийський о.Роман Кіцелюк, який є адмінстратором храму, о.Михайло Арсенич, о. Василь Жупник та о.Юрій Гринчук. Під час Архиєрейської Божественної Літургії відбулись свячення у дияконській чин випускника ІФДС Тараса Гушулея.

Звертаючись до парафіян, зі словом проповіді владика розмірковував над гріхоподінням, терпінням й прощенням. На думку проповідника головні проблеми людського життя знаходяться в наших пристрастях і гріхах, з якими ми не вміємо і часто не бажаємо боротися. “Кожний гріх короткочасно дуже приємний, а потім довгий період отруює життя. Людину в стані гріха можна порівняти до тварини, яка обкидає образ Божий болотом беззаконня.”

Підсумовуючи владика зазначив, що щасливим є той, хто відкрив для себе силу прощення. “Кожне прощення добровільно приймає свою поразку та кривду, щоб врятувати того, хто поранив вас і спричинив терпіння. Ось такою є таємниця мудрості хреста, терпіння й прощення…”

По завершенні богослужіння єпископ уділив своє благословення через святкове мирування, побажавши мирянам доброго здоров’я, духовного зростання і Божої Ласки.

Джерело: прес-служба єпархії


Новини єпархії