Архипастирський візит владики Василія до храму Благовіщення м.Коломиї

10 квітня правлячий архиєрей Коломийської єпархії владика Василь (Івасюк)  з пастирським візитом завітав до однієї з найдавніших дерев’яних церков Коломийщини.

Теплий сонячний день і ще тепліша щира людська посмішка радо зустрічали Преосвященного владику на подвір’ї храму Благовіщення Пречистої Діви Марії. Цей храм відноситься до пам’яток архітектури національного значення як найкращий зі зразків гуцульського сакрального будівництва. При вході дорогого гостя зустрів о.Василь Жупник, який запросив владику піднести молитву за вірян парафії та весь український народ. У співслужінні о.Михайла Арсенича, о. Василя Жупника, о.Василя Довганюка та о.Василя Кіцелюка єпископ звершив Архиєрейську Божественну Літургію. Звертаючись до вірних зі словом проповіді владика розповів про історію храму, зазначивши, що “ця старовинна святиня несе через віки особливу присутність живого і воскреслого Христа”, бо впродовж років сюди приходять люди, щоб віддати шану Творцеві і сповнитися Його Словом.

“Сьогоднішнє Євангеліє оповідає нам про двох апостолів-мандрівників – Луку і Клеопу. Вони втікають з Єрусалима до Емаусу, бо Вчитель помер і тому їх швидко опанувало розчарування та збайдужіння. Невідомий подорожній долучився до мандрівників і почав переконливо пояснювати їм писання. Тільки при ламанні хліба апостоли пізнали у випадковому чоловікові воскреслого Ісуса. Спаситель своєю розмовою відкриває апостолам очі і негайного повертає їх виконувати свої обов’язки у Єрусалимі.  Саме пізнання Бога перешкоджає гріхові увійти в життя людини і наближує нас до Церкви – духовного Єрусалиму. Історія навернення Луки і Клеопи показує нам, що де б людина не шукала щастя і спокою у світі, вона може знайти його тільки, повернувши свою ходу в сторону Бога”, сказав владика Василь.

На завершення Божественної Літургії єпископ подякував усім за спільну молитву, побажавши миру і Божого благословення для кожного. У свою чергу о.Михайло Арсенич висловив слова вдячності за пастирський візит і подарував владиці від імені парафіян храму давній дерев’яний хрест. Опісля відбулось мирування, зібрані кошти з якого було передано капеланам для потреб наших захиників на сході України.

Джерело: прес-служба єпархії

 


Новини єпархії