Архиєрейські відвідини парафії с.Ланчина з нагоди 25-річчя священства о.Василя Ткачука

‌22 липня, правлячий архиєрей Коломийської єпархії владика Василій (Івасюк) з пастирським візитом завітав на парафію Зіслання Святого Духа с.Ланчин. Сьогодні у житті цієї громади особлива дата, адже своє 25-річчя ієрейських свячень відзначає місцевий парох, протопресвітер Ланчинський о.Василь Ткачук.

З нагоди ювілею владика Василій очолив Архиєрейську Літургію, за якою йому спіслужило численне духовенство єпархії.

Євангеліє цієї неділі відкриває перед нами повноту Божого милосердя. Про це євангелист Матвій пише так: “Ісус побачив силу народу і змилосердився над ними. (Мт. 14, 14-22). Оздоровивши двох сліпих, Він продовжує місію чудес любові та милосердя. Тому вкорте ми пригадуємо історію про те, як Христос зробив одне з найбільших чудес, коли розмножив п’ять хлібів і дві рибини, щоб нагодувати п’ятитисячний люд. Це диво стало не тільки виявом милосердя, але й прикладом віри в те, що Господь не полишає свій народ.

“Милосердя і доброта – це два крила, на яких тримається людство, – зазначив у своїй проповіді владика Василій. – Нині такі моральні цінності відходять на другорядний план, а перше місце займають уміння придбати багатство і турбота про самого себе. Милосердних людей у світі є дуже небагато і тому оточуючі відносяться до них з пересторогою. Зараз мало людей, котрі допоможуть немічному, пожаліють сироту і важкопоранених, а також тих, що в окопах на Донбасі. Багаті люди іноді дозволяють собі зробити пожертвування у різні фонди, але дуже часто хочуть, щоб їх похвалили і показали по телебаченні. А ті люди, котрі дійсно бажають допомогти, найчастіше не мають можливості. Підтримка й розуміння для кожного з нас значить не менше, аніж матеріальне благополуччя”.

Відтак, звертаючись до пароха, єпископ зауважив, що перший ювілей – 25-ліття священства – це свято особливої подяки Богові. “Отче Василію, “за все дякуйте: така бо воля Божа щодо вас у Христі Ісусі” (І Сл. 5,18). Вдячність руйнує нарікання і незадоволення та робить серце кожної людини добрим. Ви маєте у своєму деканаті за взірець священичого служіння отця – мітрата Івана Бойка. Він є вихований у роки підпілля УГКЦ, тепер служить у селі Красна та продовжує давати світлий приклад витривалості у вірі. Отче Василію, ваш життєвий шлях також був складним, але життя залишає ще місце для духовного подвигу. Нині приходять дуже складні часи для Церкви, священиків і вірних. Ми не знаємо, що нас чекає у найближчому майбутньому. Літургія навчає нас дуже важливих слів: Будьмо уважні!”. І тому книга Сирах пише: Мій сину, як приступаєш служити Господеві, приготуй свою душу на спокуси” (Сирах 2,1). Тож нехай Пресвята Богородиця, Мати Божа Неустанної Помочі, допомагає вам перемогти всі спокуси молитвою і благодаттю Святого Духа”, – побажав архиєрей.

Завершилось богослужіння обрядом мирування, через яке владика Василій уділив своє благословення всім присутнім.

Джерело: прес-служба єпархії


Новини єпархії