Архиєрейське богослужіння в другий день Зелених свят

28 травня наша Церква відзначає другий день Зелених свят. Згідно з Євангелієм, у цей день на апостолів зійшли вогненні язики Святого Духа, і вони заговорили різними мовами світу і почали проповідувати. Тому Трійця вважається також днем народження християнської церкви. 

З нагоди храмового свята до на парію до м.Тлумач завітав правлячий архиєрей Коломийської єпархії владика Василь (Івасюк). Під супровід дзвонів на церковному подвір’ї єпископа численно зустріли віряни спільно з о.м. Павлом Дутчаком, протопресвітером Тлумацьким.

Ввійшовши до храму, кир Василій очолив Божественну Літургію, за якою йому співслужили: парох храму о.м. Павло Дутчак, протопресвітер Обертинський о.Петро Третяк, о.Микола Катрич, о.Микола Притула, о.Сергій Козак та о.Роман Нестира.

Після прочитання Євангелія, владика звернувся до вірян зі словом повчання, в якому розкрив вчення Церкви про Пресвяту Трійцю.

Святе Писання неодноразово говорить нам про три особи Божі – а саме: Бог Отець, Бог Син та Бог Святий Дух. Людям важко зрозуміти як один Бог може складатись із трьох осіб. Починаємо хреститися “в Ім’я Отця…”. Бог Отець є джерелом незнаної і недосяжної тайни. Він вступає у розмову з людьми через Бога Сина – Ісуса Христа. З Отцем ми розмовляємо кожний раз, коли промовляємо Господню молитву “Отче наш” і складаємо визнання віри “Символ віри”. Весь Старий Завіт – це епоха присвячена діяльності Бога Отця.

Продовжуємо хреститися “…і Сина…”. Короткий період від Різдва Христового до Вознесіння Спасителя належить до діяльності Сина Божого. Слово Боже сталося тілом, тобто Месія прийняв на себе людське тіло і здійснив повну єдність між Богом та людиною. І тому люди стали братами і сестрами Ісуса Христа по людській природі та синами і дочками Бога-Отця. Тому й каже Ісус: “як Ти, Отче в Мені, а Я в Тобі” (Ів.17,21). Люди під час Літургії через Євхаристію поєднуються з Христом і наближаються до життя вічного. Ісус сказав: “Хто Тіло Моє їсть і Кров Мою п’є, той живе життям вічним” (Ів.6,54).

І закінчуємо хреститися словами “…і Святого Духа. Амінь”. Святий Дух – це подих, завдяки якому лунає Слово. Людське життя пов’язане з диханням, а коли припиняється дихання – припиняється і життя. Святому Духові ми вдячні за дар життя, бо Його називають “Животворящим”. Він вислуховує щоденні молитви і молитву “Царю Небесний” та називається “Життя Податель” і “наводить нас на дорогу правди і звіщає все те, що має настати”. Святий Дух сходить, щоб свідчити про Христа, а для спасіння людини просто необхідна віра і благодать Святого Духа. Слово амінь” означає нехай так і буде”, сказав владика Василій.

В кінці владика побажав всім душевного спокою та опіки Господньої, а пароху храму – пастирського натхнення. Відтак відбулось мирування, після якого віряни вийшли на освячення води.

Джерело: прес-служба єпархії


Новини єпархії