Архиєрейська Літургія у день Введення в храм Пресвятої Богородиці

4 грудня Церква вшановує одне з величних свят — Введення у храм Пресвятої Богородиці. Передання описує подію приведення Діви Марії батьками до Єрусалимської святині для служіння Богу.

Єпарх Коломийський кир Василій Івасюк, під час проповіді у катедральному соборі м. Коломиї нагалосив, що вибір своїх батьків Богородиця прийняла з глибокою покорою й смиренням.

“Всім нам відомо, що мала дитина завжди намагається наслідувати своїх батьків,продовжив владика,тому і ми, будучи дітьми Пресвятої Богородиці, вчімося наслідувати Її покору. Особливо у сімейному житті, у храмі. Остерігаймось, щоб часом не стали схожими до фарисеїв, в яких покора керувалась тільки певним розрахунком: “Так мені вигідно”. І вони про людське око були вірними і покірними Закону Мойсея, але як тільки їхні інтереси і плани почались розходитись із вченням Господнім і відчувши певну підтримку зі сторони влади, тоді покора кудись зникла. Вівці закричали вовчими голосами “Геть! Геть! Розіпни, розіпни Його”.

Далі єпископ звернув увагу на значущість жінки, яку в теперішньому суспільстві намагаються понизити.

“Старий Завіт каже, чоловік, і жінка є створені єдиним Богом та мають однакову людську природу, — мовив кир Василій. — Отже, панування чоловіка над дружиною — це вимушений захід, результат гріхопадіння. У первісному Божому задумі немає місця будь-якої дискримінації. Від початку Бог хотів щоб між людьми була покора один одному… Християни невпинно підкреслювали духовну рівність чоловіка і жінки, бо Ісус здійснив акт спасіння для них обох. Божий план стосується чоловіка і жінки, бо вони спільно йдуть загальним шляхом до життя, до смерті і до воскресіння”.

Продовжуючи настановляти парафіян, владика також зауважив, що Ісус Христос проявляє особливу любов до жінок: “називає їх сестрами, бо і вони входять у спільноту Церкви. З милосердя і любові Він зцілює скорчену жінку у синагозі, бо вона є дочка Аврамова і рівна перед лицем Господнім. Довіряє найбільші одкровення самарянці при криниці Якова (Ів. 4:14), коли навіть проста розмова з жінкою вважалася ганьбою. Дозволяє жінкам не тільки служити Йому (Лк. 8:1), але і піти зі свого дому та супроводжувати Його під час проповідей перед народом, чого не розуміли тодішні раввини”.

Завершуючи свою науку, проповідник закликав подружні пари шукати єдності, бути покірними між собою й Богом на зразок сім’ї Йоакима та Анни.

Після богослужіння парафіяни приступили до почитання Коломийської ікони “Це Мати Твоя”, яку рік тому було урочисто освячено та проголошено покровителькою єпархії. Наостанок, з нагоди свята, кир Василій помирував всіх присутніх.

Джерело: пресслужба єпархії


Новини єпархії