Архиєрейська Божественна Літургія у М’ясопусну неділю

М’ясопусна неділя – це останній день перед Великим постом, у якому дозволялося їсти м’ясо. Звідси й походить назва, що від цієї неділі відпускалося чи залишалося споживати м’ясні страви.

Цього дня правлячий архиєрей Коломийської єпархії кир Василій (Івасюк) молився на парафії Різдва Пресвятої Богородиці у с.Шепарівці. За Архиєрейською Божественною Літургією єпископу співслужив адміністратор храму о. Олександр Федоришин.

У своїй проповіді  кир Василій зазначив: “М’ясопусна неділя має також іншу назву – неділя про Страшний чи загальний суд. Цього дня читаємо Євангеліє в якому Ісус Христос говорить про Страшний суд, вічну нагороду для праведних і вічну кару для грішних. Це наповнює нас спасенним страхом, жалем за гріхи, необхідністю робити добрі справи і передовсім діла милосердя”.

Проповідник також нагалосив, що згадка про день Страшного суду кожному з нас пригадує велику відповідальність за прожите життя.

“Дуже швидко впала на наших прародичів строга Божа кара, вигнання з Раю, тільки за один тяжкий гріх. І це переконує кожну людину, що з Богом жартувати не можна. Тому М’ясопусна неділя доводить необхідність у нашому житті посту, покути, жалю за гріхи і негайного покаяння, бо тільки тоді зможемо мати надію на Боже милосердя у день особистого суду”, – сказав владика.

По закінченню Літургії відбулося мирування, яке уділив владика, а опісля о.Олександр виголосив катихезаційну науку на основі книги Левит, що стосувалася Божих законів.

Джерело: прес-служба єпархії


Новини єпархії