Архиєрейська Божественна Літургія на парафії с. Багрівець

6 жовтня, у 16 неділю по Зісланні Святого Духа, владика Василій (Івасюк), єпископ Коломийський, відвідав парафію с. Багрівець. 

Діти парафії зустріли правлячого архиєрея з хлібом і сіллю, а парох храму о. Ілля Ступчук запросив очолити Божественну Літургію та вознести молитви за мешканців села.

Під час проповіді кир Василій пояснив парафіянам значення притчі про таланти. Найперше проповідник наголосив на тому, що “притча про таланти є закликом до розвитку власних обдарувань”.

“Браття і сестри, – продовжив владика, – сьогодні ми з вами чули Євангельську притчу про таланти (Мт. 25:14-30). Багата людина, господар, вирушаючи в чужу країну, закликав трьох слуг. Одному дав п’ять талантів, другому — два, третьому — один. Що це означає? Гоподар — це Бог, а слуги — це ми. Деяким з сучасних людей, вихованих в дусі гордості, здається образливим і незрозумілим слово «слуга». Насправді, це велика честь бути слугою Божим! Слуга належить своєму Господу всім розумом, серцем і душею! Якщо ми не слуги Бога, значить ми раби диявола і власного егоїзму. Слово «слуга» походить від слова працювати, служити, трудитися. Життя наше повинно бути працею на славу Божу, якщо ми істинні Його слуги”.

За словами єпископа перших два слуги примножили отримані таланти від господаря удвічі, удостоївшись благословення і нагороди. Третій же слуга закопав свій талант, а повертаючи став дорікати: Я знав тебе, що ти людина жорстока, жнеш, де не сіяв, і збираєш, де не розсипав, і я побоявся, пішов і талант твого сховав у землі; ось тобі твоє» (Мт.25:24-25). Розгнівався на нього господар і сказав: «візьміть у нього талант і віддайте тому, у котрого десять талантів, бо … у того, що не має відніметься …” (Мт. 25:28-29). Тому кир Василій наголосив, що помноження багатства залежить від особистих трудів і старанності людей.

Наостанок владика звернувся з вітальним словом до вчителів з нагоди їхнього професійного дня. По завершенню відправи, з нагоди архиєрейського візиту, владика уділив присутнім благословення через мирування.

Джерело: пресслужба єпархії

 

 


Новини єпархії