Архиєрей привітав о.м.Івана Бойка з 70-літнім ювілеєм

У день Різдва Івана Хрестителя правлячий архиєрей Коломийської єпархії кир Василій (Івасюк) відслужив святкову Божественну Літургію в с.Красне, що на Надвірнянщині. Завітав сюди владика з нагоди  70-річчя і 44-річчя священства місцевого пароха о.м.Івана Бойка.

Перед храмом Різдва Пресвятої Богородиці єпископа процесійно зустріли парафіяни спільно з  парохом-ювіляром о.м.Іваном Бойком та сотрудником о.Іваном Виксюком. Діти привітали віршами владику, після чого розпочалася Архиєрейська Літургія. В часі богослужіння кир Василію співслужили: парох о.м.Іван Бойко, протопресвітер Ланчинський о.Василь Ткачук, сотрудник о.Іван Виксюк, о.Мирослав Пронюк, о.Микола Боднар, о.Василь Коваль, о.Юрій Виксюк, а о.Петро Голіней сповідав.

Після святого Причастя єпископ звернувся до вірних зі словом проповіді, в якому розповів про свято Різдва Івана Хрестителя та окремо зупинився на його духовній святості.

“Найбільший серед пророків Іван був поставлений волею Божою якраз на переломі Старого і Нового Заповітів. Іван Хреститель своїм народженням і діяльністю закінчував Старий Завіт, а Месія розпочинав священство Нового Завіту і підготовляв людей до життя у Христовій Церкві. Іван Предтеча був ранньою зіркою перед діяльністю Ісуса Христа, який був сходом сонця. Народження і життя такого великого чоловіка було не звичайним, бо він благовістив єднання Бога з людиною”, – сказав владика Василій.

Вітаючи пароха з ювілеєм, єпископ  продовжив: Отець Іван Бойко – людина миру і терпіння. Його життя – це добровільне несення хреста так, щоб в душі і на обличчі особи була відновлена ікона Спасителя. Хрест підносить нас догори і ми бачимо близьке Воскресіння. Тільки цей невеликий відрізок шляху від хреста до воскресіння треба пройти самому з певними труднощами. Часто люди кажуть “я вже змучився і так далі не можу”. Наслідки грішного життя глибоко спотворюють душу людини і стають причиною слабкості. Якраз тому Юда зрадив Ісуса, а всі апостоли, крім улюбленого апостола Івана, повтікали від Нього у хвилину випробовування віри. Подібно до кожної людини приходять часи випробовування і тоді керівника зраджують всі підлеглі на роботі, близькі в родині, люди священика і так в усіх сферах життя без винятку. І тому, найважливішою ознакою присутності Бога – це “коли любов взаємну будете мати” (Ів.13,35)

Також владика пригадав нелегкі роки о.м.Івана під час діяльності Церкви в підпіллі: “Ви віру зберегли, людей навчили користуватися Словом Божим у житті, давали приклад робити діла милосердя та любов’ю огортали багатьох заблуканих людей, як добрий пастир. Ваше смирення є прикладом ревного священика на молитві, котрий свідомо прийняв свій хрест і витримав будь-які страждання”.

Після щирих вітань хор та всі присутні разом заспівали ювіляру “Многая літа”, а владика вручив о.м.Івану вітального листа. У свою чергу священик подякував Преосвященному владиці за привітання і за те, що спільно помолився з парафіянами храму та проповив до них Слово Боже.

По завершенню кир Василій освятив зілля, принесені вірними та окропив усіх святою водою, після чого відбулося мирування.

Джерело: прес-служба єпархії


Новини єпархії