«Праведному Симеону було дуже багато років, тому й не дивно, що його старечі руки тремтіли, тримаючи Сина Божого», – Преосвященний Владика Василій завітав на парафію Стрітення Господнього в Коломиї

15 лютого 2022 р. Б. – день, коли наша Свята Церква згадує величну подію Стрітення Господнього, владика Василій Івасюк, єпарх Коломийський, завітав із душпастирським візитом на парафію Стрітення Господнього м. Коломиї, щоби розділити радість храмового празника та 30-ліття храму.

На подвір’ї храму радісно та велично зустрічали владику Василія діти та молодь на чолі зі своїм парохом, о. Романом Кіцелюком. Опісля відбулася Божественна Літургія, яку очолив Кир Василій Івасюк,  владиці співслужили: о. Віктор Прийдун, економ єпархії; о. Юрій Лукачик, синкел у справах мирян; о. Андрієм Квіком, голова комісії у справах молоді; о. Олександр Федоришин, нотар трибуналу; о. Сергій Триф’як, директор БФ «Карітас Коломийської єпархії УГКЦ» та синкел у справах соціального служіння та чисельним духовенством Коломийського протопресвітеріату.

Преосвященний владика Василій, звертаючись до вірних, наголосив: «Ми бачимо початок життя цієї Дитини і життя старця Симеона, котре наблизилося до свого завершення. У цій Дитині праведний старець отримує відповідь на обіцянку, дану йому Святим Духом: «що він не бачитиме смерті перш, ніж побачить Христа Господа» (Лк. 2:26). Його життя добігає кінця.

Ця зустріч у храмі з Дитиною Ісусом пригадує нам, що кожний із нас був також безпомічною дитиною, котру ласкаво пригортає до своїх грудей мама і тато, а в часі Таїнства Хрещення руки священника. В теперішний час прийнято хлопчика після Таїнства Хрещення обносити навколо престолу у святилищі, а дівчинку – навколо тетраподу так, як це робив праведний Симеон з Божою Дитиною Ісусом…

Праведний Симеон, взявши на руки Божу Дитину, починає підводити підсумок прожитого життя. Старець дякує Богові за прожите життя і благословляє Того, Хто дав йому це життя і дав йому можливість щасливо закінчити його! З радістю і спокоєм відходить він з цього життя».

Також владика закликав усіх вірних: «Над Україною створімо молитовний щит віри, огорнутий любов’ю. Не втікаймо з нашої Батьківщини, яким би складним не був час, не будьмо її зрадниками. Згадаймо, як на Майданах усі ми кричали: «Слава Україні!». Пам’ятаймо, що найбільшу любов має той, хто життя своє віддає за свій народ. Нас Господь покликав служити народу України і відповідальності за це нікому не уникнути».

Вкінці Літургії о. Роман Кіцелюк подякував владиці Василію за душпастирський візит. Опісля були нагороджені Митрополичими грамотами доброчинці, котрі спричинилися до розвитку парафії Стрітення Господнього. Також о. Сергій Триф’як вручив грамоти за соціальне служіння на парафії від департаменту соціального служіння.

Пресслужба Коломийської єпархії

Світлини: Микола Врубель


Новини єпархії