Звернімося розкаяним серцем і щирою молитвою, щоб на землі отримати прощення, а коли душа відлучиться від тіла — мирно ввійти в Царство вічного спокою і переможної любові, — владика Василій Івасюк

14 березня свята Церква відзначає Сиропусну неділю. Ця неділя має за мету пригадати всім вірним спосіб повернення людини до Бога, а лежить він через вміння прощати й просити прощення, саме тому Сиропусну неділю ще називають неділею Всепрощення.

В неділю Всепрощення до катедрального собору завітав правлячий архиєрей Коломийської єпархії – кир Василій Івасюк, де очолив недільне Богослужіння спільно з духовенством собору.

Проповідь архиєрея стосувалася теми «Прощення», тому під час своєї гомілії архиєрей підкреслив: «Прощення відбувається тоді, коли людина просить Бога про нього. Господь прощає раз і назавжди та більше ніколи не згадує про гріхи. Ми прощаємо інших, коли відпускаємо образу і не вимагаємо компенсації за біль чи втрату, яких зазнали. На початку Великого посту кожного року пригадуємо свою загублену Батьківщину та Батьківський дім. Розпочинаючи Чотиридесятницю, хочемо запалити дух, очистити серце й розум так, щоб повернутися до Бога Отця. Піст має пройти кожна людина особисто і весь народ разом, щоб увійти до Царства Божого так, як віруючі люди до корабля Ноя. Український народ під час пандемії входить у піст, як на субмарину, і має сорок днів перебувати на глибині та не згубити правильного напрямку, щоб щасливо виплисти в час Пасхи».

Далі підсумовуючи єпископ додав: «Духовенство і вірні Коломийської єпархії у стражданнях Христа хочуть побачити можливість для народу України успішно дійти до пасхального часу. Воскресіння — це двері до Царства Божого. Пандемія сьогодні робить поважний іспит для всіх церковних і державних інституцій на живучість та любов людини до людини, а також випробовує наше християнське життя. Вона ослабила нас, але вийти з неї маємо сильними — новими людьми та новою державою».

На завершення Божественної Літургії було звершено чин всепрощення між духовенством та вірними Коломийської єпархії, а опісля всі вірні отримали архиєрейське благословення.

Джерело: пресслужба Коломийської єпархії


Новини єпархії