Зверення владики Василія Івасюка у зв’язку з небезпекою поширення коронавірусної інфекції

 

Вих. КЄ 20/117

Від 19 березня 2020 року Божого

 

Звернення до духовенства та вірних Коломийської єпархії УГКЦ у зв’язку з небезпекою поширення коронавірусної інфекції

Український народ продовжує проходити екзамен на тверду віру в Бога і любов один до одного випробуванням епідемією короновірусу COVID-19, котрий блискавично поширюється цілим світом.

Беручи до уваги особливий стан запроваджений в Україні, відповідно до рішення Кабінету Міністрів України від 17 березня 2020 р. Б. про заборону проведення всіх масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів, з метою недопущення поширення епідемії короновірусу, постановляємо наступне:

 1. Чітко виконувати розпорядження державних органів влади щодо санітарних норм та поведінки під час епідемії.
 2. На період карантину ми надаємо диспензу (звільнення) усім вірним Коломийської єпархії від обов’язку фізичної присутності на Божественній Літургії у неділі і свята, натомість залишаємо обов’язок брати участь у Божественній Літургії, яка транслюється медійними засобами (онлайн трансляція з Катедрального Собору Преображення Христового, Архікатедральний Собор Воскресіння Христового, Патріаршого Собору Воскресіння Христового , трансляції з радіо Ватикан) або принаймні однієї години спільної чи особистої молитви та читання Святого Письма на час карантину в домашніх умовах;
 3. Категорію людей, які знаходяться в зоні ризику (особи похилого віку, батьки з малими дітьми, особи з ознаками респіраторних інфекцій, ті, хто недавно повернувся з-за кордону і ті, що з ними проживають), не брати участь у богослужіннях у храмі, а залишатися вдома, щоб не наражати себе та інших на небезпеку.
 4. Наші храми залишити відчиненими для молитви. Проте, беручи до уваги заходи безпеки, обмежити розпорядок богослужінь до звершення лише Божественної Літургії та Літургії Напередосвячених Дарів. Просимо, однак, дотримуватись вимоги щодо присутності не більше 10 осіб на богослужінні. За кількість присутніх у храмі є відповідальним не тільки священник, але й кожний вірний.
 5. Де є потреба та можливість в недільний та святковий день збільшити кількість Божественних Літургій.
 6. На кожній Божественній Літургії священнослужителям додавати в часі Ектенії усильного благання прохання за оздоровлення хворих, медичних працівників та відвернення смертоносної недуги.
 7. Там, де це можливо, просимо запровадити вживання гучномовця для транслювання богослужіння надворі. Відстань між вірними повинна бути не менше 1,5 м. Просимо також обмежити близькі контакти при спілкуванні: вітання за руку, дружні обійми тощо.
 8. Вірні, які є хворими і перебувають вдома, якщо бажають приступити до Сповіді і Святого Причастя, повинні покликати священика, який їм радо послужить.
 9. У часі Сповіді просимо дотримуватись санітарних норм та гігієни. Просимо вірних, по можливості, приступати до Таїнства Покаяння у захисній медичній масці.
 10. Особи, які приступають до Святого Причастя, повинні стояти рівно, відхиливши голову та широко відкривши уста. Не можна устами торкатися ложечки. Після кожного причасника дезінфікувати ложечку відповідним засобом.
 11. Ми просимо стриматися від практики цілування та фізичного контакту з іконами та іншими богослужбовими речами. Ці практики можна замінити іншими християнськими традиціями пошанування святих речей – малим поклоном з прихиленням голови.
 12. Пригадуємо про обов’язок молитися о 21.00 за Україну, за оздоровлення хворих та медичних працівників. Всі молитовні спільноти та всіх вірних заохочуємо до посиленої молитви.
 13. На час оголошеного карантину відміняємо проведення різного роду катехитичних зібрань, реколекцій, проведення хресних доріг та ходів, зібрання різних молитовних спільнот та товариств, публічних Соборувань.
 14. Таїнство Хрещення і чин похорону та інші Таїнства здійснювати з дотриманням загальних обмежень щодо числа присутніх.
 15. Парохам та адміністраторам парафій забезпечити наявність дезінфікуючих засобів та відповідний санітарний стан у парафіяльних храмах.

Нехай Пресвята Богородиця, Мати Божа Неустанної Помочі, прославлена в Коломийській іконі «Це Мати Твоя», візьме під свій спасаючий омофор кожну людину та кожного потребуючого оздоровлення.

Благословення Господнє на Вас!

 

 

Єпископ Василь Івасюк

Єпарх Коломийський

  

о. Ігор Дрогомирецький

Канцлер єпархії


Новини єпархії