Зустріч Преосвященного Владики Василія Івасюка із семінаристами Івано-Франківської Духовної Семінарії

15 травня 2021 р. Б. Правлячий Архиєрей Коломийської єпархії Кир Василій Івасюк зустрівся із семінаристами із Коломийської єпархії, котрі навчаються у Івано-Франківській Духовній Семінарії імені священномученика Йосафата.

Під час зустрічі владика Василій обговорив із семінаристами план дій на літо, зокрема: літню пасторальну практику, участь семінаристів у літніх таборах, котрі будуть проводитись у нашій єпархії.

Преосвященний владика Василій, наголошуючи на великій та відповідальній місії священства, зацитував слова Івана Золотоустого: «Люди, які живуть на землі і ходять по ній, поставлені виконувати небесні речі й отримали владу, що її Бог не дав ні ангелам, ані архангелам, бо не до них сказано: «Усе, що ви зв’яжети на землі, буде розв’язане на небі» (Мт. 18:18). Земні володарі мають владу в’язати, але тільки тіло, а узи священиків в’яжуть  cаму душу і проникають у небеса. Що священики виконують на землі, те Бог довершує на небі, і рішення своїх слуг потвердує Владика. Чи це значить, що Він дав їм свою небесну владу? «Кому відпустите гріхи, – каже Господь, – відпустяться їм, кому ж затримаєти,- затримаються» (Ів. 20:23). Яка влада може бути більша від цієї? «Отець суд увесь віддав Синові» (Ів. 5:22), а я бачу, що Син весь суд вручив священикам» («Про священство» 3:5).

На закінчення зустрічі владика Василій побажав усім семінаристам наснаги й мудрості. Й настановив, словами святого Григорія Богослова: «Треба найперше самому очиститися, щоб інших очищати; набути мудрості, щоб інших вчити мудрості; стати світлом, щоб просвічувати; наблизитися до Бога, щоб інших до Нього приводити; освятитися, щоб інших освячувати» («Слово 32»). Бо «Скільки посвяти повинні мати священники, скільки праці, ревності, науки, щоб бути для народу справжніми пастирями й батьками! Адже наш народ заслуговує на нашу любов і самопосвяту. На нас звертає всі свої очі й від нас очікує свого спасіння. Тисячі сердець, тисячі рук, піднесених до неба, благають від нас помочі… Їм, парафіянам нашим, треба добрих священиків! Бо добрий священик є для них життям і спасінням, а лихий – загрозою і смертю!» (митрополит Андрей Шептицький, «Наша програма», 1899).

Джерело: пресслужба Коломийської єпархії


Новини єпархії