Запалимо свічку пам’яті

В пам’ять про мільйони загиблих від Голодомору у вікна наших осель палахкотить полум’я свічки, щоби таким чином вшанувати всі ті невинні душі, котрі загинули голодною смертю. 

27 листопада о 16:00 в м. Коломия Преосвященний владика Василій Івасюк спільно із духовенством, на знак скорботи та пам’яті про  мільйони загублених життів, запалив свічку пам’яті.

Ці крихітні вогники свічок, запалені у вікнах наших домівок, нагадують усьому світу про ту страшну трагедію, те жахіття, котре спіткало наш народ: смерть мільйонів жінок, чоловіків, дітей та літніх людей.

Вперше цю традицію – засвічену у вікні свічку, започаткував Джеймс Мейс, щоби вшанувати жертв Голодомору. Саме він, як американський історик, у 1986-1987 рр. роках очолював Комісію Конгресу США зі збору свідчень очевидців голоду.

Запалена свічка у вікнах наших осель, біля пам’ятних місць наших сіл та міст – це наша пам’ять, це прояв нашої скорботи за усіма тими, хто загинув голодною смертю, це наша віра, що у майбутньому таке жахіття більше не повториться.

Слід також зазначити, що цьогоріч минає 100 років від часу першого масового голоду в Україні 1921-1923 років та 75 років від масового голоду 1946-1947 років. Ми ж не маємо права забути геноцид свого народу.

Пресслужба Коломийської єпархії

Світлини: Микола Врубель


Новини єпархії