Загальноукраїнська проща у Зарваниці зібрала понад 100 тисяч вірян (відео)

14-15 липня Марійський духовний центр “Зарваниця” відвідало понад 100 тисяч вірян, серед них й ті, хто добирався сюди пішки.

Цьогорічна Загальноукраїнську прощу приурочено 1030-літтю Хрещення Русі-України та молитві за мир в Україні. У відпустове місце прибув для спільної молитви з кілька тисячною паствою прибули: Блаженніший Святослав, Глава і Отець УГКЦ, Кардинал Ґвалтьєро Бассетті, голова Єпископської Конференції Італії, Апостольський Нунцій в Україні Клаудіо Ґуджеротті та єпископи УГКЦ.

Дорогою до Зарваниці правлячий архиєрей Коломийської єпархії кир Василій (Івасюк) зустрів прочан з Коломиї, яких поблагословив на щасливе завершення прощі.

Незмінною частиною Всеукраїнської прощі є зустріч Блаженнішого Святослава з молоддю. Цьогоріч молоді учасники прощі також мали нагоду зустрітися з кардиналом Ґвалтьєро Бассетті.

Загалом під час заходу Предстоятель УГКЦ у своїй промові та відповідях на  актуальні запитання акцентував увагу на важливості сімейних цінностей та на істинній любові у всій її повноті в умовах сучасного світу.

//www.facebook.com/Zhyve.tv/videos/1488921311208915/

У ніч проти 15 липня відбувся багатотисячний похід паломників із запаленими свічками від парафіяльного храму Зарваниці до місця появи Богородиці. Процесію очолив Глава і Отець УГКЦ Блаженніший Святослав та Кардинал Ґвалтьєро Бассетті, голова Єпископської Конференції Італії.

Після Літургії, яку очолив екзарх Луцький Йосафат (Говера), вірні центральною вулицею села у супроводі оркестру співали пісню “Із Києва міста”. Відтак на чудотворному місці вдарили дзвони, а прочани наблизились до монументу, де Глава УГКЦ спільно з єпископами та священиками розпочав Молебень до Пресвятої Богородиці.

//youtu.be/0gOJMQIYQSU

//youtu.be/87_vVyvvIrw

Вже вранці, 15 липня, на площі перед храмом розпочалась Архиєрейська Літургія, яку очолив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав. На прощу також прибув Президент України Петро Порошенко. В часі Літургії всі спільно молились за мир і цілісність нашої держави.

“Ми прибули сюди з різних куточків України та світу,– зазначив у своїй проповіді до вірних Предстоятель Церкви,аби відсвяткувати 1030 річницю Хрещення України. Саме у нашій Церкві безперервно упродовж 1030 років скарб віри передається з вуст в уста від одного покоління до іншого. У найтяжчі часи випробувань –  часи татарської навали, іноземних панувань, коли наша Україна була обдерта з усього свого блага, з усіх своїх скарбів, наші діди і прадіди не втратили скарб віри”.

//youtu.be/OPAnsqx2c-A

На Літургії також спільно молився кардинал Гуалтьєро Бассетті, Президент Єпископської Конференції Італії, у єпархії якого в Італії сьогодні є близько півмільйона українців.

“Гадаю, – сказав Блаженніший Святослав, не один італійський душпастир питає українців, про що ви мрієте? А про що сьогодні мріють українці? Найперше вони мріють про мир. Принесли на сьогоднішню прощу, можливо, те найбільше прагнення – прагнення, аби закінчилася війна. Люди вміють починати війни, а мир походить тільки від Бога”.

Українці мають ще одну мрію, зауважив Предстоятель. “У нас тут стоїть пам’ятник українським заробітчанам. До Аргентини, Канади, США сто років тому виїжджали також їхні прабатьки. Але вони з собою везли у світ найбільший національний скарб України – віру в Бога. І українці сьогодні мріють, аби Україна ніколи не втратила той скарб. Ніде, де є українці”,сказав Блаженніший Святослав.

Глава Церкви наголосив, що найбільший скарб, який ми отримали від князя Володимира, є запорукою нашої перемоги, запорукою того, що Україна була, є і буде. Але лише тоді, коли лишиться християнською.

//youtu.be/WFFFBsvB4Ow

Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав запрошуючи до слова пана Президента, сказав: “Він так само змок як ви (у Зарваниці падав дощ. – Ред.). І прийшов на молитву за Україну разом зі своїм народом. Вітаємо вас як Очільника нашої держави, як Головнокомандувача Збройних Сил України, як того, кому Господь поклав на плечі обов’язок захищати свою державу і будувати її”.

У своєму слові Петро Порошенко відзначив, що особливе місце в українській історії посідає Українська Греко-Католицька Церква. “Вона забезпечила постійну комунікацію із західноєвропейською християнською спільнотою. Вона вже багато століть опікується українською паствою. У часи, коли Україна була бездержавною і розділеною між сусідами саме УГКЦ, особливо в часи владарювання митрополита Андрея Шептицького, на основі церковної структури створила прообраз українського національного організму… Священики, їхні сини, їхні онуки цілими династіями формували українську інтелігенцію”, – вважає Очільник держави.

//youtu.be/yawe3hHv_no

Наприкінці Президент Петро Порошенко подарував Балеженнішому Святославові євхаристійний набір. “У цей дуже урочистий день, у тому числі і для мене, бо я сьогодні вперше тут і перебуваю під великим враженням від нашої спільної молитви”, – додав пан Порошенко.

Глава УГКЦ подякував панові Президенту за спільну молитву і подарував на згадку копію Чудотворної ікони Зарваницької Богородиці. “Вона є свідок неподіленої Київської Церкви”, – сказав Блаженніший Святослав.

Джерело: прес-служба Коломийської єпархії

за матеріалами Тернопільсько-Зборівської Архиєпархії

та Живого Телебачення

Фото: прес-служба Коломийської єпархії

 


Новини єпархії