«За недужих і мир в Україні» – гасло прощі, яка відбулася у родинному селі Миколая Чарнецького

26-27 червня 2021 р. Б., з нагоди 20-ліття проголошення Миколая Чарнецького Мучеником і Блаженним УГКЦ, у родинному селі Семаківці, на Городенківщині, у храмі  Святого Миколая Чарнецького, відбулася багатолюдна проща. Саме 27 червня 2001 року, у Львові, Святійший Отець Іван Павло ІІ проголосив Миколая Чарнецького блаженним.

Сотні прочан прийшли із навколишніх сіл Івано-Франківщини: Городенківщини, Снятинщини та Коломийщини.

Розпочалася проща 26 червня Вечірнею та Божественною Літургією. Опісля прочани мали змогу помолитися Хресну Дорогу, після якої відбувся свічковий похід та вшанування мощей блаженного Миколая Чарнцького.

27 червня відбулася святкова Божественна Літургію, яку очолив декан Городенківський, отець-мітрат Ігор Левицький. Опісля відбувся Акафіст до Блаженного Миколая, освячення води та похід із мощами Святого.

Настоятель храму отець Василь Скрипка розповів про три намірення, які ми повинні підносити до Бога за посередництвом Миколая Чарнецького: «Перше – це за Україну. Воно неабияк важливе. У нас, котрий вже рік, триває війна. Молимося за наших воїнів, які боронять рідну землю. Молимося за мир, який повинен прийти. Молимося за Україну. 

Друге намірення – за хворих. Ми живемо у час пандемії. Багато людей досі хворіють, багато у кого здоров’я похитнулося після коронавірусу. Молимося за них. Наш Блаженний Миколай Чарнецький є цілителем усіх недужих. Люди йшли і йдуть до нього за зціленням. Він є нашим українським Миколаєм Чудотворцем. Молімося за недужих. 

Третє намірення у кожного прочанина має бути особистим. Кожен ішов до Миколая Чарнецького зі своїм власними проханням. Подумайте, чого найбільше потребуєте і зі щирою молитвою попросіть у нашого святого».

Пресслужба Коломийської єпархії


Новини єпархії