З нагоди храмового свята кир Василій молився в м.Надвірна

14 жовтня, у день свята Покрови Пресвятої Богородиці Преосвященний владика Василій (Івасюк), з нагоди храмового свята, відслужив Божественну Літургію на парафії м.Надвірна.

Після чину облечин, перед богослужінням, єпископ уділив нижчі та піддияконські свячення випускникові ІФДС бр. Дмитрові Мішкові.

Під час Літургії архиєрею співслужили: парох о.Юрій Зеленчук, декан Надвірнянський о.Андрій Бакота та численне духовенство єпархії.

Після прочитання Святого Євангелія владика Василій звернувся до чисельних вірян зі словом проповіді. Єпископ розповів присутнім про історію свята, а зокрема те, як Богородиця захистила своїм омофором стародавній Константинополь від супротивників. Також проповідник зауважив, що греки вже забули про з’яву Діви Марії, однак український народ, починаючи з ХІІ століття, виявляє до нього особливе пошанування.

“Пресвята Богородиця на Голгофі почула слова свого Сина сказані до улюбленого учня Івана “Це Мати твоя”. І відтоді Вона стала мамою для нашого народу, кожної людини, бо саме через Неї Бог навідався і до народу в Україні, допомагаючи захищати нашу землю від початку княжих часів аж по сьогодні. Бо знаємо, що споконвіку українські землі намагалися загарбати сторонні сусіди і вже тоді наш знесилений нападами народ почав шукати допомоги, проти якої не може встояти жодна людська сила. Таким небесним порятунком для нас стала Пречиста Діва Марія. Тому свято Покрови завжди є спомином вдячності і великої любові нашого народу до Богородиці”, – сказав владика Василій.

По закінченню Літургії владика подякував присутнім священикам та привітав парафіян зі святом. Також з подячним словом до кир Василія вернулись парох о.Юрій Зеленчук та нововисвячений піддиякон.

Далі, з нагоди храмового свята, владика уділив вірним своє благословення через обряд мирування, а священики в той час під проводом декана о.Андрія Бакоти освятили воду.

Джерело: прес-служба єпархії


Новини єпархії