Вулицями Коломиї пройшла єпархіальна Хресна дорога (відео)

31 березня, у третю неділю Великого посту, вулицями Коломиї пройшла єпархіальна Хресна дорога з життєписом блаженного священномученика Василія Величковського.

Цьогоріч хода розпочалася від найдавнішого храму Коломиї – церкви Благовіщення Пречистої Діви Марії і завершилася на площі перед катедральним собором Преображення Христового.

Попереду коломияни несли дерев’яний хрест. Як і щороку на кожній стації вони змінювали одні одних. Велелюдну колону формувало численне духовенство, семінаристи та віряни. До ходи долучилось багато молоді, зокрема студенти.

Під час стацій присутні роздумували над терпіннями і смертю Христа, а також спогадами з життя в’язня  радянських  концтаборів,  одного  з  провідників  підпільної  Української Греко-Католилької  Церкви блаженного Василія Величковського. Перейнявшись стражданням Спасителя, які стали ціною відкуплення людства, учасники ходи роздумували і над служінням блаженного з незламною вірою, котрий так само пожертвував себе задля нашого народу. В тяжкі часи поневірянь він взяв на свої плечі батьківську опіку  над  загнаною  в  катакомби  Церквою. Мученицький шлях, який довелося пройти блаженному вартий уваги сьогодні.

Наприкінці Хресної дороги правлячий архиєрей Коломийської єпархії кир Василій (Івасюк) звернувся до присутніх із пастирським словом, в якому подякув всім за участь у спільній молитві. Також владика зауважив, що вкотре Великий Піст впровадив нас в атмосферу глибоких роздумів перед святим хрестом.

“Ми з вами пройшли частину своєї хресної дороги на Голгофу від храму Благовіщення (монастирок) до собору Преображення Христового. Ця частина хресної дороги присвячується блаженному владиці Василію Величковському. І весь цей час Ісус Христос устами Церкви волає до кожної людини: Відчини мені двері покаяння, Життєдавче (…) бо вся моя тілесна храмина осквернена, але ти, Щедрий, очисти мене своєю ласкавою милістю”, – сказав владика.

Також кир Василій закликав усіх, хто пройшов Хресну дорогу, звернути увагу на Пресвяту Богородицю, що стояла на Голгофі під хрестом.

“У важкий для нас час Вона тримає за руку Україну разом з її народом. – Продовжив єпископ, – Ісус говорить до України і нашого народу, вказуючи на Богородицю, – Це Мати Твоя”. І тому блаженний Василь Величковський в одній зі своїх промов, яка є актуальною навіть в наші дні, звертається до нас любіть Божу Матір, Пресвяту Богородицю. Не забувайте кожного дня вранці і ввечері молитися! Коли ввійдете в яку прикрість, нещастя, коли починаєте якесь важне діло-завдання – до Богородиці вдавайтесь, моліться, моліться, моліться! Пресвята Богородиця помагала нашим козакам перемагати татар, турків і всіх ворогів. Так і Вам допоможе Божа Матір у всіх справах Ваших перемагати всі труднощі й виходити переможно по шляху рідного народу і св. Церкви його. Пречиста Діва завжди поможе Вам, щоб сповнилося все аж до останнього Вашого віддиху”.

Відтак, з нагоди Хресної дороги, у катадральному соборі кожен зміг приступити до мирування єлеєм, який був посвячений на мощах блаженного Василія Величковського.

Джерело: прес- служба єпархії

 

 


Новини єпархії