Всеукраїнська рада церков та релігійних організацій звернулась із «Закликом до миру»

Останніми днями ми спостерігаємо поновлення військових дій в Донецькій та Луганській областях нашої Батьківщини. Ми знову бачимо, що гинуть захисники України, а біля східних кордонів нашої держави зосереджені безпрецедентні війська Російської Федерації. Дивлячись на ці виклики, Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій звертається до тих, «у чиїй владі та компетенції є – зупинити вогонь і припинити обстріли та знайти в собі достатньо сили й відваги відновити задекларовані раніше зобов’язання щодо пошуку шляхів його мирного врегулювання».

У зверненні говориться: «Напередодні одного із найбільших християнських свят, Великодня, що для багатьох громадян нашої держави залишається можливістю внутрішнього відновлення та джерелом духовної розради, звертаємося з проханням проявити мудрість і мужність, щоб у цей час над нашою рідною землею розносився відгомін урочистих великодніх піснеспівів, а не пострілів: нехай знову лунають щирі пасхальні вітання і нехай замовкне зброя та встановиться тривалий і стійкий мир».

Також релігійні лідери України звертаються до представників міжнародних інститутів та дипломатичного корпусу в Україні, щоб вони  «виявили непохитну твердість та рішучу відданість справі відновлення процесу дипломатичного врегулювання військового конфлікту та встановлення справедливого миру на всій території нашої держави у її міжнародно визнаних кордонах».

Для довідки: Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО) утворена у грудні 1996 року як міжконфесійна інституція. Її метою є об’єднання зусиль конфесій у справі духовного відродження України і координації міжцерковного діалогу як в Україні, так і за її межами, а також участь у розробці проектів нормативних актів з питань державно-конфесійних відносин та здійснення комплексних заходів доброчинного характеру.

Рада Церков функціонує на засадах рівності та рівноправ’я. Станом на лютий 2019 року до складу ВРЦіРО входять 16 церков і релігійних організацій та 1 міжцерковна організація, серед яких православні, греко- і римсько-католицькі, протестантські та євангельські церкви, а також іудейське та мусульманське релігійні об’єднання. Відтак Рада Церков представляє більше ніж 90 % усіх релігійних організацій України.

Згідно Положення про ВРЦіРО, члени Ради головують на засіданнях почергово, що допомагає розподілити між конфесіями відповідальність за організацію роботи Секретаріату Ради та поточну координацію спільних дій у період між засіданнями.

На сьогоднішній день головою ВРЦіРО є Блаженніший Святослав Шевчук, Отець і Глава УГКЦ.

Джерело: веб-ресурс ВРЦіРО.


Новини УГКЦ