Всеукраїнська проща в Крилосі об’єднала в спільній молитві понад 30 тисяч прочан

5 серпня відбулася Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької чудотворної ікони Матері Божої, що в с. Крилос (Давній Галич). Цьогоріч до відпустового місця завітало близько 30 тисяч прочан, повідомляє прес-служба Івано-Франківської Архиєпархії. Варто зазначити, що проща присвячена Року Божого Слова в Україні та 1030-річчю хрещення Русі-України.

Вранці відбулась урочиста зустріч Блаженнішого Святослава Шевчука, Глави і Отця УГКЦ. Опісля Патріарх очолив Архиєрейську Божественну Літургію, під час якої Його Блаженству співслужили: Архиєпископ і Митрополит Івано-Франківський кир Володимир (Війтишин), Архиєпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський кир Василій (Семенюк), Єпарх Коломийський кир Василій (Івасюк), Єпарх Чернівецький кир Йосафат (Мощич), Екзарх Луцький кир Йосафат (Говера) та Екзарх Харківський кир Василій (Тучапець).

В часі проповіді Блаженніший Святослав, роздумуючи над уривком з Євангелія, розповів прочанам про цінність віри.

“У вірі щодня потрібно зростати як те гірчичне зерно, яке є початком великого дерева. Над єднанням людини з Богом, над єднанням між нами та Ісусом Христом, між нашим народом і нашим Богом потрібно працювати, чувати кожного дня. Це тоді робить людину сильною, дає їй ключі до свободи. Робить її переможницею над злом”, сказав Блаженніший Святослав.

Відтак Глава УГКЦ зазначив, що ця проща є подячною молитвою за дар 1030-річчя Хрещення Руси-України. “Ми  хочемо подякувати Господу Богу за те, що 1030 років тому ми вийшли з хрещальної купелі, до якої нас привів рівноапостольний князь Володимир як єдиний об’єднаний у Христі Божий народ. Цей скарб святої віри передавався у нашому народі, як найдорогоцінніший національний скарб з покоління в покоління, від батьків до дітей, від матері до її дитини”, – додав Патріарх.

Під час Архиєрейської Літургії прочани на чолі зі своїм духовним провідником відновили свої хресні обіти. Також Глава Церкви пригадав, що в цьому році ми молимося Отче Наш і Богородице Діво за чесне проведення виборів 2019 року.

Наприкінці Літургії Митрополит Івано-Франківський кир Володимир (Війтишин) подякував Блаженнішому Святославу за духовний провід і подарував копію чудотворної ікони Крилоської Матері Божої. Відтак кир Володимир висловив слова вдячності співорганізаторам прощі та всім присутнім, що прийшли воз’єднатися у спільній молитві.

Після повного Відпусту, яке удилив партіарх Святослав, вірні заспівали гімн “Боже Великий, Єдиний” в наміренні кращої долі Батьківщини-України.

Джерело: прес-служба єпархії


Новини єпархії