Вручення сертифікатів випускникам «Школи Християнського Аніматора»

9 липня 2022 р. Б. – пам’ятна подія у житті Коломийської єпархії. Ба саме цього дня завершилося навчання у «Школі Християнського Аніматора». Свої сертифікати, котрі свідчать про успішне завершення навчання, отримали випускники «Школи Християнського Аніматора» 2021-2022 навчального року, а це: 25 юнаків та дівчат.

Впродовж восьми навчально-формаційних з’їздів молодь здобувала знання та навички для організації та проведення літніх християнських таборів для дітей.

Розпочалась урочистість із спільної молитви – Молебню до Христа Чоловіколюбця, яку очолив о. Роман Кіцелюк, протосинкел Коломийської єпархії. Йому співслужили: о. Андрій Квік, голова Комісії у справах молоді, о. Юрій Боєчко, заступник голови комісії, о. Святослав Васкул, секретар комісії.

Після молитви, зі словами привітань та побажань, до випускників звернувся о. Роман. У своїй промові отець зацитував слова світлої пам’яті Блаженнішого Любомира Гузара: «Я хочу бути людиною», наголосивши, що скрізь, де б ми не перебували, ми завжди маємо залишатися людьми. Й постійно пам’ятати, що «Ми є християнами, тому всі свої справи, все своє життя, все своє служіння, маємо скеровувати до Заповідей Любові, які є основою людського життя».

Після промови о. Романа до випускників звернувся директор Школи Християнського Аніматора – о. Андрій: «Закінчення школи аніматора стає початком вашого євангелізаційного служіння для дітей. У вересні минулого року ви були покликані Богом через ваших парохів до цікавого навчання. Не всі змогли його завершити, але саме вас сьогодні Господь зробив вибраними для служіння Йому в особі аніматора на християнських таборах. Бажаю усім нам, щоб ми гідно виконали все те, що Господь для нас приготував. Тож, ми з вами не прощаємося, а розпочинаємо нову сторінку нашого з вами служіння».

«Школа Християнського Аніматора» складалася із навчальних вишколів, які тривали з вересня 2021 року по червень 2022 року. Після завершення навчання учасники школи мали екзаменаційні іспити, які складалися з двох частин: письмової та практичної. Вирішальним екзаменом було проведення п’ятиденного табору, з яким усі аніматори успішно впорались. Вишкіл учасників впродовж усього навчання проводив о. диякон Василь Кінах, співзасновник та директор «Школи Християнського Аніматора» в м. Червоноград, співорганізатор такої ж Школи в м. Івано-Франківськ.

Кожний вишкіл тривав впродовж двох днів, а це дало змогу усім познайомитися ближче, навчитися працювати разом і разом ділити усі переживання. За цей час діти стали однією аніматорською сім’єю. Вишколи також відбувалися на різних локаціях: Коломийщини, Яремчанщини та Надвірнянщини. Програма кожного вишколу включала в себе різного роду теоретичні та практичні заняття, які за мету мали навчити учасників школи як проводити табори, починаючи від організаційних моментів та розрахунків, до вміння окремого підходу до кожного учасника табору.

Хай цей день стане успішним продовженням навчання та вишколу майбутніх поколінь «Школи Християнського Аніматора», котрі служитимуть для добра та користі нашої Церкви та народу.

о. Юрій Боєчко для

Пресслужби Коломийської єпархії

Світлини: Микола Врубель


Новини єпархії