Владику Василія привітали з іменинами в Катедральному соборі м.Коломиї

14 січня Преосвященний владика Василій (Івасюк) відслужив Арихиєрейську Божественну Літургію в Катедральному соборі Преображення Христового м.Коломия.

В день Обрізання Господнього та вшанування пам’яті Св.Василія Великого спільно з єпископом співлужили адміністратор собору о.Володимир Білослудцев, економ єпархії о.Віктор Прийдун та директор БФ “Карітас Коломиї” о.Сергій Триф’як.

Звертаючись зі словом проповіді кир Василій зазначив, що “Господнє Обрізання і надання імені – це найближча важлива подія із життя Ісуса Христа після празника Христового Різдва. Євангелист Лука про це пише так: Як сповнились вісім днів, коли мали обрізати хлоп’ятко, назвали Його Ісус — ім’я, що надав був ангел, перше, ніж Він почався у лоні” (Лк. 2: 21).

Продовжуючи проповідник пригадав слова пророка Ісаї, який говорить: Господь покликав мене від утроби, від лона матері моєї назвав моє ім’я” (Іс. 49:1). “Бог ототожнює нашу особистість з іменем. Свідченням цього є поминання вірних на Літургії, коли священик вголос зачитує саме імена, без прізвищ і по батькові. Христос закликає апостолів радіти не тому, що їм коряться духи і вони Його іменем їх виганяють, а тому, що їхні імена записані на небі (пор. Лк. 10:20). Це є важливіше, аніж будь-які вміння, здібності чи здобутки. Для того, щоб наші імена були записані на небі, необхідно прагнути цього у своєму житті і спрямовувати усі свої зусилля до чесноти збереження віри. Тому не личить християнам давати одні одним прізвиська, вуличні клички, тим більше, якщо вони ображають особу. Особливо клички, так звані “поганяла”, дуже поширені серед бандитського світу. Бог знає людину саме по імені, тоді чому ми маємо називати її якось по-іншому?”, – закликав задуматися владика.

По завершенню богослужіння кир Василій привітав присутніх зі святом, побажавши їм гідно нести та продовжувати освячувати своє ім’я. Опісля до єпископа, з нагоди його іменин,  звернулися священнослужителі, хористи, молодь та парафіяни. Кожен з них бажав щедрих Господніх ласк, опіки небесного покровителя та наснаги у єпископському служінні.

Джерело: прес-служба єпархії


Новини єпархії