Владика Василій здійснив чин умивання ніг священикам єпархії

У Великий четвер, єпископ Коломийський кир Василій (Івасюк) очолив Вечірню з Літургією св. Василія Великого у Катедральному соборі Преображення Христового.

Цього дня  Церква відтворює Тайну Вечерю Ісуса з  апостолами, під час якої було установлено Святі Таїнства Євхаристії і Священства.  Умиваючи ноги учням своїм, Ісус показав приклад глибокого смирення і служіння. Згадуючи цю новозавітню подію, владика Василій, звершив Чин умивання ніг дванадцятьом священикам нашої єпархії. Традиційно останній з дванадцяти провів діалог з єпископом, як апостол Петро з Ісусом. Учень соромився, що його ноги о6миють пpeчисті руки Господа, тому відказав: “Ти повік мені ніг не обмиєш!” Ісус же промовив: “Коли Я не вмию тебе, ти не матимеш частки зо Мною.” А далі, даючи настанову апостолам Христос продовжив: “Поправді, поправді кажу вам: Раб не більший за пана свого, посланець же не більший від того, хто вислав його. Коли знаєте це, то блаженні ви, якщо таке чините!”

По завершенню богослужінь Страсного четверга, єпископ звернувся до священнослужителів кажучи: “Ми повинні бути чистими не тільки тілесно, а й умивати свою душу від пилу гріхів, що прилипають до нас впродовж цілого життя. Тому моїм завданням є дбати про вас і допомогти вистояти ті гріхи, щоб ніхто з вас не загубився. Щоб як єпископ зміг привести вас пред пристіл Божий і за кожного дати свій звіт. Втім, ви так само маєте дбати про своїх вірних, щоб могти дати звіт за кожну людську душу чи часом якась не загубилася. Не тільки в час Великого посту, але й впродовж цілого року ми повинні вмивати власні душі у воді покаяння. Бачимо як швидко проходить час, тому дбаймо про їх чистоту.”

Також цього дня владика, привітав адміністратора храму о.Володимира Білослудцева з нагоди дня народження. До привітань приєднались священнослужителі, хористи Собору, учасники спільноти “Преображення” та вдячні віряни. Після  вітань  всі від щирого серця заспівали о.Володимиру  “Многая літа”.

Джерело: прес-служба єпархії


Новини єпархії