Владика Василій взяв участь в урочистостях з нагоди Дня Примирення

Сьогодні, 08.05.2021 р. у цілому світі, а також і в Україні, кожна свідома людина схиляє свою голову у знак пам’яті та примирення, віддаючи шану жертвам Другої світової війни.

Великою й жахливою була ціна перемоги: кожен 5 українець поклав своє життя у цій жорстокій війні. А скільки було тих, хто не повернувся із фронтів, окопів й концтаборів? А скільки були тих, кого було зморено голодом, розстріляно й закатовано? А скільки було тих, хто безвісти зник у вихорі воєнного лихоліття? Їх число незліченне: понад 60 мільйонів людей відчули насилля цього світового масштабу й пройшли усі жахіття пекла Другої світової війни.

Сьогодні, у цей скорботний та сумний день, у День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, преосвященний владика Василій Івасюк разом із духовенством, капеланами, багатьма військовослужбовцями й ветеранами війн, взяли участь у вшануванні пам’яті загиблих у боротьбі із нацизмом в місті Коломия.

Преосвященний Владика Василій, звертаючись до усіх присутнім зі своїм слово-напуттям, наголосив: «Ці дні присвячені пам’яті десяткам мільйонів загиблих українців, чиї життя було обірвано насиллям світового масштабу через двох тиранів Сталіна і Гітлера, а точніше розірванням примирення між людиною і Богом та браком любові… У цій трагічній історії ми вже не ділимо сторони протистоянь на кривдників і покривджених. Кожен народ має своїх героїв та злочинців. Мусимо це усвідомити і простягнути руку примирення… Примирення – це союз між Богом і людьми. Коли люди порушують своїми гріхами Заповіді Божі і тоді цей союз закінчується. У Старому Завіті люди помазані Богом мали право відновляти відносини з Господом через покаяння народу та перепрошення. Умовами домовленостей двох сторін було не порушувати 10 Заповідей Божих. У Новому Завіті це завдання виконує Церква через Покаяння, Прощення і золоту заповідь любові».

Джерело: пресслужба Коломийської єпархії


Новини єпархії