Владика Василій взяв участь у святковому богослужінні з нагоди ювілею Митрополита Івано-Франківського

9 листопада, Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин відзначає свій шістдесятий день народження. З цієї нагоди в Архікатедральному соборі Воскресіння Христового відбулося урочисте богослужіння.

Привітати та помолитися за Митрополита Володимира в головній святині нашого міста зібралося чимало вірних, духовенства та представників влади. В спільній молитві взяли також участь 12 владик з різних архієпархій, єпархій та екзархатів нашої Церкви, а саме – Архієпископ і Митрополит Львівський Владика Ігор Возняк, Архиєпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський Владика Василій Семенюк, Єпарх Коломийський Владика Василій Івасюк, Єпарх Сокальсько-Жовківський Владика Михаїл Колтун, Єпарх Бучацький Владика Дмитро Григорак, Єпарх Стрийський Владика Тарас Сеньків, Єпарх Чернівецький Владика Йосафат Мощич, Екзарх Донецький Владика Степан Меньок, Екзарх Луцький Владика Йосафат Говера, Екзарх Харківський Владика Василій Тучапець, Єпископ-помічник Стрийської єпархії Владика Богдан Манишин та Єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької єпархії Владика Григорій Комар.

Божественну Літургію очолив сам ювіляр. Її своїм співом прикрасили одразу два хори: семінарійний хор «Благовіст» та камерний хор «Кредо» Архікатедрального і Митрополичого собору Воскресіння Христового.

В часі богослужіння до вірних з проповіддю звернувся Владика Ігор Возняк, Архієпикоп і Митрополит Львівський.

«Життя кожної людини – складне, але життя священника чи єпископа – складніше, бо ж, як сказав Господь: «Кому багато дано – з того будуть багато запитувати». Це велика довіра до тих, кого Бог кличе на відповідні уряди, велика відповідальність та ще більша ласка Божа», – зазначив проповідник.

Митрополит Ігор також зауважив, що життя сьогоднішнього ювіляра є непростим, однак воно сповнене постійним Божим провидінням. Він також розповів коротку біографію Митрополита Володимира, щоби кожен присутній на молитві мав нагоду зрозуміти життєвий шлях нашого Владики.

Проповідник також наголосив на ключовій ролі Митрополита Володимира в шляху легалізації Української Греко-Католицької Церкви, якій він присвятив усе своє життя.

На завершення свого слова, Митрополит Ігор побажав ювіляру завжди пам’ятати слова Христа про те, що кожна людина покликана принести гідний плід Господеві зі свого життя.

«Бажаю Вам, преосвященний Митрополите Володимире, щедрих Божих дарів, мудрості розуму, вірних друзів та гідної праці у Божому винограднику! Нехай Пресвята Богородиця береже Вас!», – ґратулював Архієпикоп і Митрополит Львівський Владика Ігор Возняк.

Після спільної молитви Адміністратор Патріаршої курії о. Андрій Максимович зачитав привітальну грамоту від Отця та Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава. В текст грамоти, Патріарх відзначив, що багатолітнє святительське служіння ювіляра, яке формувалося в часи підпілля, є взірцем життя доброго пастиря, який «кладе душу за своїх овець».

Від імені Архієпархіального управління та всього духовенства нашої Архієпархії,  Митрополита привітав митр. прот. Степан Балагура – судовий вікарій. Священнослужитель побажав Владиці Божого благословення та ласк Духа Святого ще довго та зі святістю провадити нашою Архієпархією та Митрополією.

Також зі словами вітань звернулися і представники влади. Зокрема, Голова облджерадміністрації п. Денис Шмигель та п. Руслан Марцінків – Міський голова Івано-Франківська.

Цього дня молимося за нашого Митрополита та просимо в Господа всі потрібні ласки для його служінні Богу та Україні. Бажаємо Божого благословення на многії і благії літа!

Джерело: пресслужба Івано-Франківської Архієпархії


Новини єпархії