Владика Василій взяв участь у презентації книги «Вертеп у Печеніжині».

02 січня Кир Василій Івасюк, єпарх Коломийський, на запрошення селищного голови Печеніжинської ОТГ, п. Ігоря Довірака, взяв участь у презентації книги «Вертеп у Печеніжині» молодого краєзнавця й уродженці с. Печеніжин, п. Андрія Мацьківа.

Презентація відбулася у публічній бібліотеці ім. Володимира Грабовецького. На ній були присутні: преосвященний Владика Василій Івасюк, єпарх Коломийський, представники селищної влади й багато запрошених гостей та мешканців села.

З нагоди презентації книги, звертаючись до присутніх, владика Василій наголосив: «Щира подяка молодому автору книги «Вертеп у Печеніжині» – п. Андрію Мацьківу, за його надзвичайну працю. Бо ця книга розкриває історію села, історію Прикарпаття й тих людей, котрі живуть на цій території. Дуже гарно є бачити на цій презентації так багато людей, особливу молодь. І так багато різноманітних молодих колективів, котрі прославляють народження Христа»

Також владика подякував за запрошення й побажав усім веселих та щасливих різдвяних свят.

П. Андрій Мацьків, звертаючись до гостей, сказав: «Готуючи це видання, я опитав багато печеніжинських людей – від школярів до найстаршої мешканки Печеніжина Пелагеї Козьменко, яка подала цінну інформацію про вертеп і маланки до Другої світової війни, – розповідає автор. – Мої сусіди, чоловіки 1940-х років народження, з пам’яті читали мені сценарії вертепів і навіть перевіряли, чи я добре запам’ятав ролі…».

В цій книзі автор детально описує дійові особи, костюми, сценарії вертепів. І розкриває історію вертепів в Україні, яких було так багато й усі вони такі різноманітні. Тільки у самому с. Печеніжин їх налічувалося біля восьми.

Пресслужба Коломийської єпархії

Світлини: Микола Врубель

 


Новини єпархії