Владика Василій взяв участь у фестивалі «Територія Аніматорів»

15 травня 2021 р. Б. правлячий Архиєрей Коломийської єпархії Кир Василій Івасюк взяв участь у відкритті одноденного фестивалю «Територія Аніматорів» у м. Івано-Франківську.

Фестиваль розпочався Архиєрейською Літургією, яку очолив архиєпископ й митрополит Івано-Франківської Митрополії, Кир Володимир Війтишин, йому співслужив Кир Василій Івасюк, єпарх Коломийський, священники Івано-Франківської Архиєпархії та Митрополії.

Участь у фестивалі взяла також молодь Коломийської єпархії та представники Молодіжної та Катехитичної Комісій нашої єпархії.

Звертаючись до учасників Фестивалю владика Василій зазначив: «Покликання – це завжди вибір, котрий має два варіанти відповідей «Так!» або «Ні!». Пригадайте архангела Гавриїла, котрий прийшов сповістити Діві Марії про її місію – бути Матір’ю Сина Божого і надалі залишитися Дівою. Вона вже над цим довший час роздумувала і тому у своєму діалозі з посланцем Божим, Марія твердо і швидко сказала: «Ось я Господня слугиня: нехай зі мною станеться по твоєму слову!» (Лк. 1:38). Покликання – це як полум’я свічки, яке горить, вказуючи на життя. Це полум’я час від часу втрачає яскравість і теплоту світла. Полум’я світить добре лише тоді, коли скероване вгору, до Бога! Саме тоді настає спокій, приходить рівновага, впевненість та зрілість і з’являється тиха радість!».

Фестиваль «Територія Аніматорів» об’єднав людей, які працюють із дітьми, підлітками та молоддю, а також тих, хто бере активну участь у таборах або їх організовує. Це була добра нагода для ділення досвідом, думками та планами.  Учасники фестивалю мали змогу взяти участь у різноманітних тренінгах, щоб добре підготуватися до початку проведення таборів для дітей та молоді.

З латинської мови «Anima» – душа, аніматор, той, хто береже душу дитини.

Серед запрошених спікерів були:  с. Наталія Мельник (Згромадження Сестер Пресвятої Родини, ліцензіат з Наук про Виховання за спеціальністю Педагогіка покликання, викладач Львівської Духовної Семінарії та Катехитично-Педагогічного Інституту);  Ігор Васюта (художник, дизайнер, катехит, вчитель мистецтва Івано-Франківського Католицького Ліцею святого Василія Великого); Людмила Небельська (засновниця онлайн та офлайн школи @street_english_school); Василь Кінах (Директор Школи Християнського Аніматора «ВІХА», організатор близько півсотні таборів та двох онлайн-інтенсивів по таборуванню); Софія Дубовик (Співорганізатор ШХА «ВІХА», організатор таборів з 10-літнім досвідом та двох онлайн-інтенсивів по таборуванню); о. Петро Майба (СДБ голова Комісії у справах освіти і виховання УГКЦ, співавтор посібника для формування християнських аніматорів “Зрілість і лідерство”, займається формацією вчителів та молоді).

Джерело: пресслужба Коломийської єпархії


Новини єпархії