Владика Василій відвідав храм Різдва святого Івана Хрестителя с. Перерісль

Сьогодні, 07. 07. 2021 р. Б., з нагоди храмового празника Владика Василій відвідав храм Різдва святого Івана Хрестителя с. Перерісль, Тисменичанського протопресвітеріату.

о. Василь Панівник та багаточисельний люд щиросердечно вітали Преосвященного владику Василія.

Перед Архиєрейською Божественною Літургією відбулися піддияконські свячення брату Івану Молитовнику. Опісля – торжественна Архиєрейська Літургія, яку очолив Кир Василій Івасюк у співслужінні із священниками Тисменичанського протопресвітеріату.

Звертаючись до вірних, Преосвященний владика Василій наголосив: «Поява у світі праведника – це велике милосердя Боже до людей, бо саме молитвами праведників стоїть та тримається наш світ. А святий Хреститель Господній Іван є одним із найбільших праведників, більш того, за словами Самого Господа нашого Ісусу Христа: «між народженими від жінок не було більшого від Йоана Хрестителя» (Мт. 11:11).

 Цей великий святий, на честь якого названий ваш храм, є таким великим, що наша Церква святкує не тільки його народження, але й смерть, зачаття, й пам’ять його великої місії – Собор Івана Хрестителя.

Святе Євангеліє подає нам дуже мало відомостей про життя Івана Хрестителя. І вони нерозривно пов’язані із життям Христа Спасителя. Саме його народження супроводжується незвичайними чудами: Архангел Гавриїл сповіщає престарілим батькам, Єлизаветі та Захарії, про те, що вони отримають те, про що роками молилися до Господа – немовля. Народжується Предтеча, і священник Захарія визволяється від німоти, котрою був покараний за своє вагання та невір’я. Народжується Предтеча, і радіє Єлизавета, з якої знімається наругу за неплідство.

Та недовго святий Іван утішав своїх батьків: його батька вбиваю у храмі, а мати, котра ховається у горах із немовлям, там скоро помирає. Як проходили його дитячі роки у пустині нам невідомо. Іван Золотоустий говорить: «Не питай мене, як Іван під час холодної зими та великої спеки жив у пустині, таким малим та незахищеним. Він жив у пустині, як на небі, бо Господь не покинув його. Скріплений Його допомогою, дитя зростало, готуючись до великого служіння – приготувати народ до прийняття Месії, Спасителя світу»».

Також Преосвященний владика Василій освятив ЦНАП (Центр надання адміністративних послуг) Переріслянської ОТГ.

Вкінці владика Василій побажав усім: «Засилаю всім найщиріші побажання добра і миру. Місцевій владі бажаю у Божій любові достойно послужити людям. Людям похилого віку бажаємо Божої благодаті і здоров’я. Нехай Святий Дух напише золотими буквами у душі християнина слова Спасителя: «щоби Ви любили один одного» (Ів. 13,34). Це є дорога будівництва України як Вільної Держави, це є шлях кожної людини і християнина до Царства Божого.

Іван Предтеча мав сміливість говорити правду іншим, бо сміливо говорив правду собі. Наберімось сміливості сказати правду самому собі, а в молитві просімо Бога за посередництвом святого Предтечі благодаті миру і закінчення війни в Україні. Нехай Пресвята Богородиця, Мати Божа Неустанної Помочі, опікується нами, людьми доброї волі».

Пресслужба Коломийської єпархії

 

 


Новини єпархії