Владика Василій: “У Царстві Божому є більшим той, хто більше служить своїм ближнім, хто охоче слухає і не лицемірить”.

У п’яту неділю Великого посту,  18 квітня 2021 р. Б., в день, коли наша Свята Церква згадує й прославляє великий подвиг преподобної Марії Єгипетської, Преосвященний владика Василій (Івасюк), звершив Архиєрейську Божественну Літургію у Церкві Святого Священномученика Йосафата м. Коломиї.

Парафіяни радісно вітали свого Владику, щиро зустрічали й дякували йому священники: парох та протопресвітер Коломийський, о. Володимир Касіян, разом із о. Ярославом Врублевським. Після слів-привітань Кир Василій Івасюк очолив Божественну Літургію.

Сьогоднішній день присвячений пам’яті преподобній Марії Єгипетській – жінці, котра отримала від Господа великий дар – прощення своїх гріхів. Нам відоме її непросте життя. Вже з ранніх років вона всеціло віддала себе гріхові блуду, завжди жила тільки для себе, займалася тільки собою, думала тільки про себе. І ми знаємо, що сталося з нею згодом, коли вона намагалася увійти в Храм, щоби віддати шану хресту Господньому. Її туди щось не пускало: ані люди, ані вузькі двері, ані натовп, а її власні гріхи. Дивлячись на ікону Божої Матері, вона зі сльозами на очах благає про прощення й обіцяє більше не повертатися до попереднього життя. Благання її почуті, вона, разом з іншими людьми, входить у храм та прикладається до святині. З того часу Марія присвячує все своє життя Господеві. Відходить в пустиню, де довгих 17 років продовжує свою боротьбу із пристрастями, які постійно нагадують про себе. І тільки через довгі роки праці й боротьби над собою отримує полегшення, продовжуючи дальше вправлятися в чеснотах.

У своїй проповіді Владика Василій Івасюк зауважив: «Ця жінка спочатку допускалася важких гріхів, а до кінця життя стала святою. Корисно подивитися на її життя і побачити себе в гріховній мерзоті та з Божою допомогою навернутися від гріха до праведності».

Звертаючись до вірних, Преосвященний Владика звернув увагу на слова сьогоднішнього Євангелія: «Син Божий рішучо й непохитно йде до Єрусалиму, щоб довершити діло нашого спасіння. Учні наповнені боязню і страхом. Дорогою Господь розповідає їм про те, що Його зрадять та видадуть в руки тих, хто давно хоче Його знищити. Апостоли Іван та Яків, брати Заведеєві, одні з найближчих учнів Спасителя, підійшли й кажуть йому: «Зволь нам, щоб ми сиділи: один праворуч, другий ліворуч від тебе у твоїй славі». Ісус же сказав їм: «Не знаєте, чого просите. Чи можете пити чашу, яку я п’ю, і христитися хрещенням, яким я хрещусь?». Ті йому відповіли: «Можемо». Ісус сказав їм: «Чашу, яку я п’ю, питимете, і хрещенням, яким я хрещуся, христитиметесь. Сидіти ж праворуч від мене чи ліворуч, не моя річ вам дати» (Мр. 10:35-40)… Спасенна Жертва полягає в тому, щоб Іван і Яків та всі, хто вірує в Христа, отримали прощення й мали вічне життя в Царстві Небесному. Яків потім таки спробує чашу Христових страждань, коли загине, ставши першим апостолом-мучеником. Іван теж зазнає побоїв, переслідувань і вигнання, хоча й помре в глибокій старості. Проте не їхня чаша страждань здобула для них Царство Боже, а Христова чаша і Христове хрещення в Його святій крові на хресті Голгофи».

Вкінці Божественної Літургії відбулася подія, яка надовго запам’ятається усім присутнім: вступ нових членів в Орден Лицарі Колумба.

 Для довідки:

1882: Організація Лицарі Колумба створена 6 лютого 1882 року. Перші учасники Обрали Христофора Колумба своїм покровителем.

Впродовж десятиліть Лицарі Колумба поширились у багатьох країнах світу.  Від часу заснування вони провадять свою діяльність на засадах благодійності, єдності і братерства, та об’єднують чоловіків-католиків.

У серпні 2005 року Блаженніший Любомир Гузар під час 123-ї Верховної конвенції «Лицарів Колумба», що проходила в Чикаго, США, запросив Лицарів розпочати свою діяльність в Україні. Ця ініціатива пізніше була підтримана Главою УГКЦ Блаженнішим Святославом Шевчуком.

Перша Рада Лицарів Колумба в Україні була створена 20 вересня 2013 року при Патріаршому Соборі  Воскресіння Христового УГКЦ і носить ім’я святого Володимира Великого.

Джерело: веб-ресурс Лицарів Колумба

Джерело: пресслужба Коломийської єпархії


Новини єпархії